Ariston Microgenus Arıza Kodları

A01 Arıza Kodu Brülör alev oluşmuyor.

Çözüm Ateşleme devresi sorunudur. Bu arıza durumunda kombinize gaz geliyor mu gelmiyor diye bakmalısınız. Kombiye gelen gaz vanasına bakın ve dairenizde gaz olduğundan güvenli olun. Kombinize gaz gelmekte ise reset uygulaması yapabilirsiniz. Resetleme işlemi ile problem çözümlenebilir sadece arıza devam ederse eğer uzman yardımı almak gerekir. Anakart, gaz valfi ya da elektrotlarda problem olabilir.

A03 Arıza Kodu Aşırı ısı uyarısı.

Çözüm Sistem su sıcaklığının aşırı yükseldiğini belirtir. Genel anlamda sık yaşanmış olan arıza durumlarından biridir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer ilkin R konumlu düğmeye basarak kombinize reset atın. Resetleme işleminden sonrasında arızada düzelme eğer olmazsa peteklerin vanalarını ve kombi altındaki tesisata bağlı vanaları denetim edebilirsiniz. Vanalar açıksa kombi su basıncını denetim etmeli, tazyik düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Gene de düzelme eğer olmazsa başka bir müdahalede bulunmadan arızanın tespit edilerek çözümlenmesi için Ariston Servisi yardımı almalısınız. Filtre yada döşem tıkanıklığı, eşanjör, sensör, kart, üç yollu vana, pompa arızası olabilir.

A64/A97/A98/A99 Arıza Kodu Fonksiyon problemi.

Çözüm Bu arıza durumlarında cihaza müdahale etmeden arızanın net teşhis edilerek çözüme erişmesi açısından uzman yardımı almalısınız.

E02 Arıza Kodu Pompa çalışırken dönem dışı kalıyor.

Çözüm Doğrusu su sirkülasyonu sağlanmıyor diyebiliriz. Aygıt susuz çalmış olduğu için arıza veriyor olabilir. Bu yüzden önerimiz cihazın su basıncını denetim etmeniz, tazyik düşük ise cihaza su basmanızdır. Microgenus model kombinin sağ altında monteli olan siyah doldurma musluğunu sola çevirip basıncı 1,5 e çıkarın. Su basma işleminden sonrasında doldurma musluğunu kapatın, problem düzelecektir. Arızada düzelme olmaz ise R düğmesine basın ve kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arıza devam etmekte ise servis yardımı alabilirsiniz.

E04 Arıza Kodu Sıcak su sensör devresi açık ya da kısa dönem problemi.

Çözüm Kullanım suyu sensör devresinin açık bulunduğunu belirtir. Sıcak su sensöründe kısa dönem de olabilir. Bu arıza durumunda tespit ve müdahale için servis desteği almalısınız.

E06 Arıza Kodu Kalorifer çıkış sensör devresi açık.

Çözüm Kalorifer çıkış sensör devresinin açık bulunduğunu belirtir. Teknik bir arıza durumudur. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.

E07 Arıza Kodu Kalorifer çıkış sensörü kısa dönem.

Çözüm Kalorifer çıkış sensörü kablolarında kısa dönem olması halinde bu problem yaşanır. Kablolar denetim edilerek aksaklık giderilir. Bu mevzuda tavsiye edilen uzman yardımı almanızdır.

E08 Arıza Kodu Kalorifer dönüş sensör devresi açık.

Çözüm Kalorifer dönüş sensör devresinin açık şekilde bulunduğunu belirtir. Bu sorunla karşılaşırsanız cihaza müdahale etmeden servisi aramalı ve yardım almalısınız.

E09 Arıza Kodu Kalorifer dönüş sensörü kısa dönem.

Çözüm Kalorifer dönüş sensörü kablolarında kısa dönem durumu söz mevzusu bulunduğunu belirtir. Sensör arızası da olabilmektedir. Bu yüzden servis desteği almalısınız.

E20 Arıza Kodu Gaz valfi kapalı sadece alev algılanıyor.

Çözüm Gaz valfinin kapalı olmasına rağmen alevin algılandığını belirtir. Olmayan alev varsayımı diyebiliriz. Bu arıza durumunda cihaza servis öncesi R konumlu düğmeye basarak reset atmalısınız. Resetleme uygulamasından sonrasında problem düzelebilir. Sadece düzelme olmaz ise; gaz valfi, iyonizasyon elektrodu ya da anakart arızalı olabilir. Bu mevzuda servis yardımı almalısınız.

E32 Arıza Kodu Baca hattı açık durumda.

Çözüm Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan Ariston Servisi yardımı almalısınız.

E33 Arıza Kodu Prosestat arızası.

Çözüm Hava tahliyesi esnasında fandan almış olduğu pozitif tazyik ile atık gaz sisteminde problem olmadığını anakarta bildiren parçada doğrusu prosestatta problem olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden probleminin giderilmesi amacı ile servis yardımı almanız gerekir.

E34 Arıza Kodu Prosestat problemi.

Çözüm İlk yanma esnasında fan çalışırken prosestat dönem dışı kalıyorsa ya da karta uyarlama gönderilmiyorsa bu problem yaşanır. Prosestat yada anakart arızası söz mevzusu olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için servisi aramalısınız.

E68 Arıza Kodu Atık gaz derecesi yüksek.

Çözüm Atık gaz derecenin 68°C den fazla ise ya da gaz sensörü devresi açık ise bu problem yaşanır. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan servisi arayarak yardım almalısınız.

E80 Arıza Kodu Oda termostatı sensörü açık ya da kısa dönem problemi.

Çözüm Oda termostatı sensörünün açık bulunduğunu belirtir. Ek olarak oda termpstatı sensöründe kısa dönem durumu da söz mevzusu olabilir. Bu durumda problem kablolarla ilgili yada bağlantılarla ilgili olabilir. Cihaza müdahale etmeden servis yardımı alabilirsiniz.

E99 Arıza Kodu Reset kilitlenme problemi.

Çözüm Reset düğmesine 15 dakika içinde 5 kez basıldığında bu problem yaşanır. Resetleme mevzusunda olması ihtiyaç duyulan kıymet aşılmış anlama gelir. Aleti şalterinden kapatın ve tekrardan açın. Mesele düzelir. Düzelmezse eğer bu durumda servis yardımı alabilirsiniz.

S30/S31 Arıza Kodu Dış ortam sensörü kısa dönem problemi.

Çözüm Dış ortam sensörü var ise eğer kısa dönem durumu bulunduğunu belirtir. Doğrusu kabloları yada bağlantıları ile ilgili problem olabilir. Dış ortam sensörü yoksa eğer cihazın elektrik aksağında sorun olabilir. Bu problemi yaşadığınızda cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x