Kombi Markaları Ve Açıklamaları

Kombi Markaları Ve Marka Geçmişleri

 • Vaillant Hakkında

Vaillant kombi almaya karar veren kullanıcı sınıfı olarak Vaillant cihazı temin ettiğiniz takdir de firma tarafından almış olduğunuz cihaza 2 yıl garanti sunulmaktadır. 2 yıl içerisinde sorun yaşamanız halinde cihazınıza bu dönem içerisinde garanti verilmektedir. Vaillant markanın mevcut 5 tane Avrupa’da fabrikası bulunmaktadır ve üretimleri buradan gerçekleşmektedir. Türkiye dahil olmak üzere kardeş 17 şirketi 100 den fazla firma vasıtası ile tüm dünyaya dağılımı buradan gerçekleşmektedir. Vaillant cihazı almaya karar veren tüketiciler özellikle araştırmacı olmalıdırlar. Kombinin yetki belgesini almayı unutmamanız gerekir. Firma tarafından yetki belgesinin olup olmadığı konusunda bilgi sahibi değilseniz öğrenmek için firmanın yetki numarasını ya da firma adını soruşturmanız gerekir.

Kombiyi aldığınız firmanın satış sonrasında ki hizmetlerini iyice araştırınız ki arıza durumlarında yedek parça hizmetlerinin iyi olmadığı bir durumdan sizlerde kullanıcı olarak memnun kalmazsınız. Vaillant kombi kullanan akrabalarınız ya da çevrenizde arkadaşlarınız varsa bu markadan memnun olup olmadıklarını araştırarak da fikir sahibi olabilirsiniz. Vaillant cihazın sadece fiyatlarına bakarak aldanmayın. Sizler kullanıcı olarak unutmamanız gereken şey hizmetin olduğu kadar malzemenin de kalitesidir. Aynı zamanda cihazın sizlere sağlayacağı verimde önemli olmaktadır. Ek bir tasarruf sistemlerine sahip olup olmadığını araştırınız çünkü araştıracağınız bu özellik sizlere yedek parça ve yakıt tasarrufunun uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Vaillant kombi cihazlarına ek olarak yoğuşmalı duvar tipi kombi, yoğuşmalı kombiler, elektrikli şofben, boyler, klima cihazları bulunmaktadır.

Vaillant Kombinin Kullanıcıya Sağladığı Avantaj Öncelikle kullanıcıya 7/24 servis hizmet sağlamaktadır.Verimi yüksek sağlayarak aynı zamanda yakıt tasarrufunu kullanıcıya kanıtlar. Dairede kullandığınız iki banyoda sabit olarak su alma garantisi vermektedir. Şebeke basınçlarının değişmesi neticesinde kullanıcıya sıcak suyun sürekli olarak konforunun garantisini sağlar. Vaillant kombilerdeki aqua konfort sistemi sayesinde bir miktar suyu içerisinde barındırarak kullanıcılara sıcak suyu açtıklarında 5 saniye içerisinde sabit olarak sıcak su alımı sağlanır ve bu durumda da kullanıcı olarak uyu açtığınız zaman sıcak suyun gelmesini uzun süre beklemeyerek boş akan sudan tasarruf sağlamış olursunuz. Kombi Markaları Ve Açıklamaları konusunda sunacağımız bilgiler bunlarla da sınırlı değildir.

Bir diğer avantajı ise membran olmadan üç yollu vana sayesinde ise daha kısa vadede sıcak su elde edilmesi ve arızanın minumum seviyeye inmesini gerçekleştirmesidir. Anti Blokaj sistemi sayesinde de üç yollu vana ve pompa gibi parçaların sıkışmasını anakart üzerinden engelenir. Kombilerde çift mikroişlemci sayesinde olası emniyet fonksiyonlarına karşı çift kontrol sağlanmaktadır. Baca emniyet sensörü sayesinde bacalı kombilerde anakart yani elektronik kart üzerinden dışarıdan müdahalelere izin vermeyen atık gaz emniyet sistemi bulunmaktadır.

 • Bakmak Hakkında  

Baymak kombilerde Türkiye’nin önemli ve büyük firması konumunda yer almaktadır. Ürün çeşitliliklerinin yanı sıra farklı markalarla aynı kademede eş değer bir yere sahiptir. Fiyat ve performansları bakımından birçok rakibi olan Baymak kombilerin birçok gücü olmak ile beraber özelliği ile fazla olan kombileri ile kullanıcılarına fazlasıyla çözüm seçeneklerine yer vermektedir. 46 yılı aşkın bir süre olmakla beraber köklü bir geçmiş sınıfı pozisyonunda yer almaktadır. Tepeören de bulunan yaklaşık 60.000 m2 alanda iki üretim tesisi bulunmaktadır ve faaliyetlerine devam etmektedir. Türkiye’de genel olarak 1000’e dayanan bayisi, 1500 üzerinde teknisyen kadrosu ve 2100’u aşkın satış noktaları ile servisini sürdürmektedir. 2013 yılında BDR THERMEA şirketi haline gelmiş Hollanda firmasıdır. Üretimi Hollanda ülkesinde gerçekleşerek dağılımları Avrupa üzerinden Türkiye’ye yapılmaktadır. Kombi Markaları Ve Açıklamaları konusundaki bilgileri siz değerli tüketicilerimiz için sunmaktayız.

 • Buderus Hakkında

Teknoloji deneyimine sahip Almanya’da 1731 yılında demir üretimiyle beraber hayata geçirilen Buderus günümüzde de servis hizmetini hızla devam ettirmektedir. 1825 yıllarında tecrübesi ile ısıtma sektörüne adımını atarak bu alandaki sektörünü hızla geliştirmiştir. Soğutma, ısıtma ve havalandırma gibi sistemler sunmaktadır. Kullanıcı ihtiyaçlarını her türlü karşılayarak çevre uyumu ve fonksiyonel çalışmaları ile kullanıcıların tercih sebebi olan kombi markası arasındadır. Servis ağının toplamda müşterilerine verdiği hizmet sayısı 30.000 telefon anketidir. Durum böyle olunca marka olarak üst seviyelere sahip olan firmaların başında gelmektedir. Ayrıca Buderus kombiler servis organizasyonları arasında dünyanın en iyi servis ödülünü almaya hak kazanmıştır.

 • Viessmann Hakkında

Viessmann 1971 yılında Almanya’da kurulmuştur. 2,2 milyarlık cirosu ve 3 kuşak olarak Prof. Martin Viessmann’ın yönettiği bir firmadır. Viessmann’da toplamda 11.500 kişi çalışıp firmaya katkı sağlamaktadır.  Dünya çapında 120 satış bürosunun bulunmasının yanı sıra yaklaşık 11 ülkede de 22 üretim merkezi bulunmaktadır ve 74 ülkelerde de satış organizasyonu bulunan büyük bir firmadır. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz cironun %56 sı ihracattan elde ediliyor.

1994 yılında Türkiye’de %100 olarak Alman sermayesi ile başlatılmıştır.  Bulunan şirket merkezileri; İstanbul, Bursa, Ankara, Antalya, İzmir, Samsun, Kayseri ve Konya illerinde müdürlükleri mevcut olmaktadır. Geçmişten günümüze çalışmalarını hızlı şekilde devam ettirerek kullanıcılarını her zaman memnun etmeyi amaçlamaktadır. Kullanıcılarına olan sorumluluğunun bilincinde olup çalışma kadrosu ile iletişimi ve çalışma azmi Viessmann markasının en bilindik özellikleri arasındadır.

 • Bosch Hakkında

Bosch Almanya ülkesinde yaklaşık olarak 80 lokasyon ve dünya genelinde olarak 60 ülkeden temsil edilen bir markadır. Bosch marka bir vakıf şirketidir ve dolayısıyla finansal olarak özgür bir şekilde uzun vadede geleceğe yatırım yapabilen bir firmadır. 2012 yılında dünya genelinde hızlı gelişmeye yönelik 4,8 milyar avroluk yatırım yapmış olması dünya geneline örnek olmaktadır. Bosch şirketi 1886 yılında Robert Bosch tarafınan kurulmuştur.

Kurulum tarihinden itibaren Paris ve Londrada ilk büroları kurulmuştur. Almanya dışında yer almakla beraber bağlı olduğu 270 şirket daha bulunmaktadır. Günümüzde Bosch 50’den fazla ülkede faaliyet göstererek servis dağılımını sağlamaktadır. Şirketin 200’ü Almanya dışında, dünya çapında ise 260 merkezde üretimi sağlanmaktadır. Günümüzde Bocsh markası hızla yayılarak kullanıcıların belki de en çok tercih etme sebebi haline gelmiştir. Bu nedenle hızla büyümeye yol kat ederek araştırmacı ve gelişime ciddi boyutta yatırımlar sağlamaktadır. 1964 yılından itibaren şirketin çoğu hissesini Robert Bosch elinde barındırmaktadır.

 • Demirdöküm Hakkında

Su ısıtma ve iklimlendirme sektörlerinde faaliyet gösteren ve 1954 yılında İstanbul’da kurulan Demirdöküm bu süre zarfında Türk sanayisinin gelişiminde önemli rol oynamıştır. Tüketicilerine her anlamda üstün kalite sunarak sektördeki kalitesini hızla ilerleten Demirdöküm kullanıcı sayısını da hızla arttırmaktadır. Isıtma sektöründeki birçok cihaz sistem ve hizmetlerine dayalı olarak Demirdöküm aracılığı ile tanışmış bulunmaktadır. Türkiyede ısıtma sektöründe servis ve satış noktarı bakımından Demirdöküm lider konumda gösterilmektedir. Ürünleri bakımından dünyada ve türkiye’de uygunluk belgelerine sahip olan bir firmadır. Kombi Markaları Ve Açıklamaları konusunda bilgi sunmaya devam edecek olursak eğer;

 • Protherm Hakkında

Doğu ve Orta Avrupanın önde gelen ve ısıtma markalarında 20 yılı aşkın süredir hizmet sağlayan bir firmadır. 1991 yılında kurularak faaliyet göstermeye başlamıştır.1996 yılında ise Hepwort-Saunier Davul ile beraber ortak imzalar atılmıştır.  Protherm’in tüm ürünleri dikkate alınarak hassas bir incelikle geliştirilmiştir. Servislerini tüketicilerin ihtiyaçlarına göre karşılayarak hizmet alanında ilerlemeye devam etmektedir. Tüketicilerin ihtiyaçlarına göre belirlenen ve kolaylık sağlayan kombilerin yanı sıra, termosifon, şofben, radyatör ve kazanlar yer almaktadır. İleri teknoloji ve kaliteli malzemelerden yola çıkarak üretilen protherm günümüzde servisleri hızla devam etmektedir.

 • Beko Hakkında

Türkiye yeni yeni sanayileşmeye başlarken 1950 yıllarında Vehbi Koç döviz getirmeye yarayacak bir şirket açma planlarına başlayarak Bejerano öle ortaklık kuruldu. İsimlerinin ilk baş harflerinden yola çıkarak Beko adını verdikleri şirketi 1954 yılında faliyete geçirerek kurdular. 1983 yıllarında ise Türkiye’de gücünü daha da geliştirerek satışlarına başladı. 1990 yılında ise satışlarına devam ederek yurt dışına ihracatını yapan bir firma haline geldi. Yapmış olduğu başlıca sponsorlar sayesinde de büyük ilgi odağı halini aldı. Beyaz eşyaya dayalı olarak sürdürülen üretimlerde kombi kullanımı da hızla yayılmaktadır.

 • Eca Hakkında

Elginkan topluluğuna ait bir firma olan Eca 1995 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Elginkan topluluğu aile büyüklerinden miras sayılmaktadır. Geliştirmiş olduğu ürünlerle hedefini her zaman ileri safhalara yöneltmektir. Günümüzde her zaman servis imkanı sunan Eca bugünde kullanıcılarının her türlü sorunlarında yanlarında bulunmaya devam ediyor.

 • Ferroli Hakkında

Dante Ferroli tarafından 1955 yılında kurulmuştur. 55 yılı aşkın bir süredir iklimlendirme ve ısıtma sektörüne bağlı olarak lider bir konuma ulaşmıştır. İspanya, Almanya, Çin ve Polonya’da üretim tesisleri yer almaktadır. Türkiye’de ise 1989 yılları arasında %100 müşteri memnuniyetini hedeflerken hizmet anlayışı ile beraber Ferroli Kalitesini yaratmış bulunmaktadır. Merkezi İstanbul’da yer alan firmanın İzmir, Konya, Ankara ve Kayseri’de ise müdürlükleri yer almaktadır. Genel anlamda ısıtma sistemi %82’lik yer almaktadır. Bunun dışında soğutma ürünleri %5 farklı ürünlerde ise %13’e yakın pay düşmektedir. Kombi Markaları Ve Açıklamaları konusunda sizleri bilgilendirmeye devam edelim.

 • İmmergas Hakkında

Çeşitli alt kuruluşlara sahip İmmerfin Holding kuruluşlarına dayanan bir firmadır. 2008 yılları arasında yeni üretim sistemi tesisi kurulması ile beraber hız kazanarak İmmergas İtalya ilkesinin üretim kalitesini arttırmaya devam etti. 2008 yılları arasında %5’lik oranda düşüş 6.8 milyonluk satış rakamı kaydederek günümüzde 240 milyon Euro ciro sağlayarak kapasitesini yükselti. İtalya piyasasına göre düşüş yaşamasına rağmen son 10 yılda marka olrak liderlik konumunu arttırmayı başardı. İmmergas uzman ekipleri her günde bir 10 adet kombi labaratuarda 10 kombi test ederek çalışmalarını sürdürürler. Üretimlerinin denetimleri ise İmmergas garantisi altına girmektedir. Ürünlerinin kalitresini arttırmak amacı ile her gün üretilen ürünler titiz bir şekilde denetimden geçmektedir.

 • Arçelik Hakkında

1995 yılları arasında kurulan ve hizmet sunmaya başlayan Arçelik Romanya, Çin, Rusya, Türkiye, Güney Afrika gibi ülkelerde 14 üretim firması ve 23 ülke üzerinde ise kendine ait satış pazarlama ofisleri ve 100’ü aşkın ülkelerde ürün hizmeti sağlamaktadır. Uzun vadede karlı büyümeye doğru yol alan Arçelik müşteri sorumluluklarını göz önünde bulundurarak hareket etmeye ve servis yönlendirmeye günümüzde devam etmektedir. Tüketicilerine göre sunmuş olduğu tek amacı hedeflerini sürdürmek amacıyla bütünleşmeye doğru yol kat etmektir.

 • Alarko Hakkında

Isıtma soğutma  su arıtma ve havalandırma alanında 1954 yılından bu yana faaliyet gösteren Alarko 1998 yılları arasında kuruluş lideri Carrier sayesinde ortaklığa girerek adı Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş değiştirilmiştir. Teknolojisi bakımından sürekli yenilenmekte olan rekabetlerini ve olanaklarını sürekli olarak arttırmaktadır. Günümüzde kullanıcına sunulaqn imkanları göz ardı etmeden çalışmalarını hızlı bir şekilde ilerleten Alarko marka günümüzde de tercih edilen kombiler sınıfındadır. Kombi Markaları Ve Açıklamaları konusundaki bilgilerimiz devam etmektedir.

 • Baykan Hakkında

1987 yılından bu yana kullanıcılarının her ihtiyaçlarını karşılayarak her türlü sorunlarında çözümler üreterek ilerlemeye devam etmektedir. Türkiye’nin ekonomik kriz dönemlerinde ülkesine yatırım amaçlı sağlamış olduğu bir ortamda Baykan markasını oluşturarak farklı bir ortam kazanmıştır. 50.00 m2’lik alanda Düzce İlinde gerçekleşmiştir. Hızlı ve etkin olarak kullanıcılarına 7/24 servis hizmeti sağlamaktadır. 20’yi aşkın olmak üzere ihracatı sayesinde Türkiye’ye sağlamış olduğu döviz ile kendinden sürekli söz ettiren bir firma halini almıştır. Türkiye’ye ekonomi konusunda katkı sağlayan bir firma olarak görünmeyi ilkeleri arasında bulundurmaktadır.

 • Maktek Hakkında

1977 tarihinde İzmir ilinde kurulmuş bir markadır. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu 3 ayrı tesiste bireysel ısıtmadan merkezi ısıtmaya kadar birçok ürün üretilmektedir. Yurt genelinde olduğu kadar yurt dışında da yoğun talep gören markalardan biridir. Başta Avrupa Birliği olmak üzere 40 dan fazla ülkeye ürünler ihraç edilmektedir. Maktek kurulduğu 1977 tarihinde ilk önce Güneş Kollektörü üretmiştir. Daha sonrasında ise hidrofor, kat kaloriferi, panel radyatör, kombi, katı yakıtlı kat kaloriferi, LCD ekranlı kombi, elektrik ile çalışan konvansiyonel panel radyatör, otomatik ateşlemeli katı yakıtlı kazan gibi ürünleri üretmiştir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x