Kombi Patlamalı Yanıyor

Kombi Patlamalı Yanma Yapıyor

Bu sorunu yaşıyor olmanız tek bir nedene veya sebebe bağlı değildir. Kombi çalışma sırasında patlamalı yanma sağlıyor ve bunu sesi ile sizlere yansıtıyor ise cihazı kapatarak direk cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almanız gerekir.

Kombi Neden Patlamalı Yanar?

  • Gaz ayarı bozuk olabilir Bu durumda kombiye gaz ayarı yapılması gerekebilir. Bu işlemi kullanıcı olarak yapamazsınız. İşlemi ancak uzman servis ekibi yapabilir. Yanlış bir ayarlamada sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu nedenle de uzman yardımı alınız.
  • Gaz valfi arızalı olabilir Kombilerde gaz sisteminde önemi büyük olan parçaların başında gelir. Şebekeden gazı alarak bir kısmını brülöre gönderip yanmanın oluşmasına yardımcı olan parçadır. Arızalanma durumlarında birçok sorun yaşanabilir. Gaz valfi arızasında tamir olmaz. Sıfırı ile değişim yapılarak sorun çözümlenir. Bu durumda servis yardımı alınması önerilir.
  • Ateşleme elektrotlarının ayarı bozuk olabilir Ateşleme elektrotları kombinin brülör kısmında yer alır. Ateşlemede önemli parçalardır. İnce uzun çubuk şeklindedir. Ateşleme elektrodu bozuk olduğunda da kombi patlamalı yanabilmektedir. Bu durumda gereken ayarlama yapıldığında sorun çözümlenecektir. Ancak uzman yardımı alınması gerekir.
  • Baca tıkalı olabilir Kullandığınız kombi çeşidi bacalı ise baca tıkanmış olabilir. Baca tıkalı olduğunda cihazı kesinlikle kullanmamalısınız. Baca tıkandığında temizliği şarttır. Bu uygulamayı da bazı bayilikler ya da itfaiye yapmaktadır.
  • Baca çekişi yetersiz olabilir Bacalı kombi kullanımında baca çekişi önemlidir. Baca zamanla tıkanabilir veya çekiş gücü yetersiz olabilir. Çekiş gücü yetersiz ve kuvvetli değilse eğer kombi bu sebeple de patlamalı yanabilmektedir. Bu gibi durumlarda baca çekiş kontrolü yapılır, gerekirse temizlik uygulaması yapılır ve sorun çözümlenir. Bu durumda uzman yardımı almanız şarttır.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x