Airfel AC 24-BC 24 Arıza Kodları

E01 Arıza Kodu Alev kesintisi.

Çözüm Brülörde alevin oluşmadığı ya da kesinti bulunduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer ilk yapmanız ihtiyaç duyulan gaz girişlerini denetlemek olsun. Vanaların kapalı şekilde olmadığından kati anlamda güvenli olmalısınız. Vanalar kapalı ise açık konuma getirmeniz gerekir. Vanalar açık ise cihaza reset atmanız gerekir. Resetleme işlemini de arıza düzelmediği sürece 3 kez yapabilirsiniz. Buna karşın arıza gene devam ediyorsa Airfel Servisi yardımı almalısınız. Bu benzer biçimde arıza durumları genel anlamda oldukca sık yaşanır. Anakart, gaz grubu ya da elektrotlarda sorun olabilmektedir.

E02 Arıza Kodu Aşırı ısınma arızası.

Çözüm Su sıcaklığının yükselmesi sebebi ile aşırı ısınma güvenlik termostatının devrede bulunduğunu belirtir. Genel anlamda sık yaşanmış olan problemler içinde gelir. Ilkin kombinizi resetlemelisiniz. Arkasından tesisata ilişik ve peteklere ilişik vanaları denetim etmelisiniz. Vanaların ne olursa olsun açık olması gerekir. Vanalar açık ve reset uygulaması sonrasında da problem devam ediyorsa eğer; üç yollu vana, sensör, kart ya da pompa arızalı olabilir. Ana eşanjörde problem olabilir. Kalorifer dönüş borusu içindeki pislik tutma özelliğindeki filtre tıkalı, döşem tıkalı ya da tesisatta hava olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

E03 Arıza Kodu Atık gaz çıkışı problemi.

Çözüm Bu sorunda cihazın çeşidi önemlidir. Cihazınız AC 24 model ise; bacanın yerinden çıkması, baca boyunun uzun olması, prosestat, fan ve anakartın arızalı olması sebebi ile bu problem yaşanabilir. Cihazınız BC 24 ise; baca sensörünün arızalı olması, bacanın çekmemesi yada tıkalı olması sebebi ile bu problem yaşanabilir. Bu şekilde bir sorunda cihaza müdahale etmeden Airfel Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

E04 Arıza Kodu Kalorifer devresi su basıncı düşük.

Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaştığınız süre tesisata su basmanız gerekir. Basıncı denetim ederseniz 1 barın altında bulunduğunu görmüş olacaksınız. Cihazın altında monteli olan doldurma musluğu ile tesisata 1,5 bara kadar su basmalısınız. Su basma işleminden sonrasında doldurma musluğunu açık bırakmayın ve ne olursa olsun kapatın. İşlemden sonrasında sorun çözümlenecektir. Düzelme olmadığı taktirde aleti resetlemeniz gerekir. Gene bir netice alamadıysanız, işlemi yapamadıysanız ya da arıza sıkça yaşanıyor ise Airfel Servisi’ni arayarak yardım alabilirsiniz.

E06 Arıza Kodu Sıcak su sensör arızası.

Çözüm Kullanım suyu sensöründe problem olduğunda, sensör kablolarında ya da sensör borularında problem olduğunda karşımıza çıkabilen arıza durumlarından biridir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak hiçbir işlem yapamazsınız. Arızanın teşhisinin yapılması ve arızanın giderilmesi için ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

E07 Arıza Kodu Kalorifer devresi sensör arızası.

Çözüm Kalorifer sistemindeki sensörde problem olabileceğini belirtir. Yalnız problemi bir tek sensör arızasına bağlamamak gerekir. Sensör kablolarında ya da bağlı olduğu borularda da sorun olabilmektedir. Arıza teşhisi ve probleminin çözümlenmesi için servisi aramalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x