Airfel Compy MX2 24FF Arıza Kodları

80 Ledi Yanıyor Ana eşanjörde aşırı ısınma durumu.

Çözüm Bu durumda limit termostat açılır ve aleti bloke eder. Kombinize ilkin reset atmayı deneyin. Reset sonrası hem petek hem de döşem vanalarının kapalı şekilde olmadığından güvenilir olmalısınız. Bu kontrollerden sonrasında arıza gene devam etmekte ise başka bir işlem yapmadan kesinlikle uzman yardımı almalısınız. Bu probleminin yaşanması birçok sebebe bağlıdır. Eşanjör kireçlenmesi, döşem tıkanıklığı, pompa arızası, sensör, kart problemi, filtre temizliği olabilir. Bu aşamada servis yardımı almalısınız.

70 ve 80 Ledi Yanıyor Alev kesintisi.

Çözüm Bu durum brülörde alevin kesildiğini belirtir. Bu şekilde bir sorunla karşılaştığınız vakit ilkin cihazınızı resetleyin. Resetleme işlemini onlarca kere yapmanıza karşın gene de sorunda düzelme olmuyorsa eğer; iyonizasyon elektrodu, gaz valfi ya da anakart ile ilgili bir mesele olabilir. Bu durumda önerimiz uzman yardımı almanızdır.

60 ve 80 Ledi Yanıyor Donma güvenlik sistemi devrede.

Çözüm Bu bir arıza durumu değildir. Donma durumuna karşı pompa devreye girip çalıştığında ekranda belirir. Bir süre sonrasında mesele düzelir. Düzelme olmaz ise servisi arayabilirsiniz.

60 ve 70 Ledi Yanıyor Donma güvenlik sistemi devrede.

Çözüm Arıza değildir. Donma durumuna karşı pompanın çalıştığını ve brülörde yanmanın başladığını belirtir. Bir süre kadar durum devam eder ve bir süre sonrasında düzelir. Düzelme olmadığı taktirde servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

60,70 ve 80 Ledi Yanıyor Tesisatta sirkülasyon problemi.

Çözüm Cihazın suyu dolaştıramadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombi su basıncı düşük olabilir. Bar seviyesini denetim etmelisiniz. Tazyik düşük ise kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarın. İşlem sonrası doldurma musluğunu açık bırakmayın. Problem düzelir sadece düzelme olmaz ise; resetleme işlemi uygulamalısınız. Arıza tekrarı durumunda servisi arayabilirsiniz.

50 Ledi Yanıyor Aygıt içinde su sirkülasyonu yok.

Çözüm Kombide su sirkülasyonu elde eden pompanın arızalanması, tesisatın tıkanması, filtrenin tıkalı olması şeklinde durumlar söz mevzusu olabilir. Bu arıza durumunda cihazın su basıncını denetim edebilirsiniz. Tazyik düşük ise cihaza su basın. Tazyik düzgüsel değerde ise ya da su basmanıza karşın arızada düzelme olmuyor ise kesinlikle Airfel Servisi yardımı almalısınız.

50,70 ve 80 Ledi Yanıyor Kalorifer gidiş suyu sensörü ısıyı algılamıyor.

Çözüm Bu durumda sensör arızalı olabilir. Teknik açıdan sensörün yanı sıra kablolarda ya da sensöre bağlı borularda da mesele olabilme ihtimali vardır. Bu yüzden önerimiz cihaza müdahale etmeden servis yardımı almanızdır.

50 ve 60 Ledi Yanıyor Kalorifer gidiş suyu sensöründe kısa dönem.

Çözüm Kalorifer gidiş suyu sensör kablolarında kısa dönem olabileceğini belirtir. Doğal olarak bu durumda sensör arızalı da olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi adına uzman servis desteği almanız gerekmektedir.

50,60 ve 80 Ledi Yanıyor Kalorifer dönüş suyu sensörü ısıyı algılamıyor.

Çözüm Kalorifer dönüş suyu sensörü arızası durumunda, sensör kablolarında yada borularında mesele olması durumunda bu sorun yaşanabilmektedir. Arıza durumunda cihaza müdahale etmeksizin uzman yardımı almanız gerekmektedir.

50,60 ve 70 Ledi Yanıyor Kalorifer dönüş sensöründe kısa dönem.

Çözüm Kalorifer dönüş suyu sensör kablolarında kısa dönem olduğu vakit bu mesele yaşanabilir.  Sensör arızası da söz mevzusu olabileceğinden arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanızda yarar vardır.

40 Ledi Yanıyor Baca çekişi problemi.

Çözüm Baca güvenlik termostatında mesele olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan teşhis ve çözüm için kesinlikle servisi aramalısınız.

40 ve 70 Ledi Yanıyor Alev kesintisi (aygıt ateşleme denemesi yapıyor).

Çözüm Bu ledlerin yandığı durumda brülördeki alev kesilmiş ve aygıt ateşleme denemesi yapıyor diyebiliriz. Bu durumda konutta gaz kesintisi olmadığından güvenilir olun. Gaz girişlerine bakın. Vanalar kapalı ise açın. Aleti resetleyin. Arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer; anakart, elektrotlar ya da gaz grubunda mesele olabilir. Önerimiz uzman yardımı almanız ve cihaza müdahalede bulunmamanızdır.

40 ve 60 Ledi Yanıyor Elektrik kablolarında ya da 1.25A cam sigortada mesele var.

Çözüm Bu arıza durumunda aygıt bloke olur ve çalışmaz. Elektrik kablolarında ya da anakartın cam sigortasında mesele olabilir. Genel anlamda anakart arızası olarak tabir edilen bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

40,50,60,70 ve 80 Ledi Yanıyor Ekran kartı ile yazışma problemi.

Çözüm Öncesinde ekran kart değişimi yapılmış oldu ise kombiye uygun olmayabilir ya da ayarları yanlış olabilir. Tekrardan müdahale için uzman yardımı almalısınız. Daha öncesinde bir müdahale olmadı ise anakart arızalı olabilir ve ekran kartı ile yazışma sağlayamıyor olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından Airfel Servisi yardımı almanız gerekir.

30 Ledi Yanıyor Anakart ile yazışma problemi.

Çözüm Bu arıza durumunda aygıt çalışmasını durdurur ve bloke konuma geçer. Anakarttan haber alınamadığını kısaca yazışma kopukluğu bulunduğunu belirtir. Bu şekilde bir sorunda cihaza müdahale etmemeli, arızanın onarılması açısından uzman yardımı almalısınız. Anakart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bu uygulama için işi uzmanına bırakmak şarttır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x