Airfel Family 24-28 Arıza Kodları

10 Arıza Kodu Alev engelleme problemi.

Çözüm Ateşleme sisteminde mesele olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda ilkin konut içindeki gazı ve kombiye gelen gazı deneyin. Gaz vanalarının açık olup kombinize gaz geldiğinden güvenilir olmanız gerekir. Kombiye gaz geliyorsa cihaza reset atmanız gerekir. Resetleme işlemi ile mesele giderilebilir. Sadece resetleme sonrası da arıza devam ederse eğer; anakartta, elektrotlarda ya da gaz grubunda mesele olabilir. Arıza çözümü için servisi aramalısınız.

20 Arıza Kodu Sınırlama termostatı problemi.

Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaştığınız vakit cihaza servis öncesi reset atmalısınız. Resetleme sonrasında arıza düzelmez ve devam ederse eğer servisi arayarak yardım almalısınız.

21 Arıza Kodu Brülör termostatı problemi.

Çözüm Arıza durumunda ilk olarak aleti resetlemeyi deneyin. Resetleme uygulaması sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise cihaza müdahalede bulunmadan servisi arayarak yardımı almalısınız.

30/31 Arıza Kodu Duman çıkışı ya da hava tazyik anahtarı problemi.

Çözüm Hava tazyik anahtarında mesele olabileceğini bildiren arıza kodudur. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız vakit cihaza müdahale etmemelisiniz. Atık gaz tahliyesinde mesele olabileceğini belirten bu arıza durumunda prosestat, fan ya da anakart arızası söz mevzusu olabilir. Teknik açıdan arıza tespit ve onarımı için ne olursa olsun servisi aramalısınız.

40 Arıza Kodu Yetersiz sistem su basıncı uyarısı.

Çözüm Sistem basıncının düşük bulunduğunu belirtir. Bu durumda kombi basıncı düşüktür ve düşük olduğundan aygıt uyarı verir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer cihaza su basmanız icap ettiğini bilmelisiniz. Kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğunu sola çevirip tazyik kıymeti 1,5 olana kadar sisteme su basmalısınız. Su basma işleminden sonrasında arıza düzelir. Düzelme olmadığı taktirde aleti resetlemeniz yeterlidir. Resetleme sonrası mesele düzelmezse servisi aramalısınız.

41 Arıza Kodu Yetersiz sistem su basıncı sebebi ile kilitlenme.

Çözüm Aygıt ilkin 40 arıza kodunu vermiş fakat müdahale geciktiği için sistem zarar görmesin diye kombi kilitlenmiş. Kombi su basıncını deneyin. Basıncı 1,5 e kadar yükseltin kısaca kombiye doldurma musluğu ile su basın. Problem düzelecektir. İşlemi yapamazsanız, işlem sonrasında arıza düzelmez ise servisi arayabilirsiniz.

42 Arıza Kodu Su tazyik dönüştürücüsü problemi.

Çözüm Servis öncesi cihaza müdahalede bulunmadan ne olursa olsun servisi aramalısınız.

50 Arıza Kodu Yanlış alev sinyali.

Çözüm Bu şekilde bir sorunla karşılaştığınız vakit ilkin resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumunda eğer bir düzelme durumu olmuyor ise servisi aramanız gerekmektedir. Anakart, gaz grubu ya da iyonizasyon elektrodu şeklinde parçalarda mesele olabilir. Gene de net teşhis ve arıza onarımı için işi uzmanına bırakmalısınız.

51/59 Arıza Kodu Anakart arızası.

Çözüm Bu iki arıza kodu da genel olarak anakartta mesele olabileceğini belirtir. Cihazın beyni görevinde olan anakartın arızalanması sebebi ile onarım ya da değişiklik uygulaması gerekebilir. Bu konudaki yardımları almak suretiyle Airfel Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

60 Arıza Kodu Sıcak su probu problemi.

Çözüm Sıcak su sensör arızası diyebiliriz. Bu arıza durumunda cihazınıza hiçbir müdahalede bulunmadan direk servisi aramalısınız. Sensörün arızalı olması, sensör borularında rutubet olması yada sensör kablolarında sorun olması sebebi ile mesele yaşanır. Bu sorunda parça değişimi gerekebileceğinden ne olursa olsun uzman desteği almalısınız.

71 Arıza Kodu Primer prob problemi.

Çözüm Cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan arıza tespit ve onarımı için ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız..

77 Arıza Kodu Düşük ısı termostatı problemi.

Çözüm Bu şekilde bir sorunda cihaza müdahale etmeksizin arıza tespit ve onarımı için servisi aramalısınız.

J0 Arıza Kodu Ekran kartı ile anakart içinde bağlantı yok.

Çözüm Ekran kartına evvelinde müdahale edildi ise yanlış takılmış olabilir, kombiye uygun olmayabilir ya da ayarlarında mesele olabilir. Müdahale edilmedi ise anakart arızalı olabilir. Bu arıza durumunda cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

J1 Arıza Kodu Uzaktan kumanda paneli ile bağlantı problemi.

Çözüm Uzaktan kumanda paneli ile bağlantı olmadığını belirten bu arıza durumunda kablolarda mesele olabilir. Anakart arızası da söz mevzusu olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması için ne olursa olsun servis yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x