Airfel Family Cond 10 Arızası

Airfel Family Cond 10 Arıza Kodu Nedir?

Brülörde yanma olmadığını, cihazın ateşlemeyi başarılı bir şekilde yapamadığını belirtir.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

  • Doğalgaz kontrolü Dairenizde doğalgaz yoksa veya doğalgaz vanaları kapalı ise bu sebeple ateşleme sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu gibi arıza durumlarında öncelikle gaz vanalarını kontrol edin. Gaz vanaları açık olmalıdır. Kapalı ise mutlaka açın. Dairenizde gaz olduğundan mutlaka emin olun. Gaz vanaları açık olmasına karşın gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden bilgi ve yardımları alabilirsiniz.
  • Resetleme Airfel Family Cond model kombilerde direk reset tuşu bulunmamaktadır. Resetleme işlemini ekranın hemen üst kısmında yer alan açma-kapama düğmesi ile yapmalısınız. Düğmeye bir kez basarak kombiyi kapatın birkaç saniye sonra yeniden açın. Sorun düzelmediği zaman işlemi birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz.

Arıza Çözümü

  • Gaz valfi Gaz armatörü veya gaz grubu olarak da adlandırabileceğimiz bir parçadır. Gazı şebekeden alarak bir kısmını brülöre gönderir ve yanma oluşumuna katkı sağlar. Arızalı ise ateşleme sorunu yaşanabilir. Bu durumda gaz armatörünün değişimi gerekmektedir.
  • Anakart Her model kombide beyin görevindeki en önemli parçadır. Arıza yapması halinde ateşleme sorunu başta olmak üzere daha birçok sorun yaşanabilir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı almak gerekir. Anakart tamiri veya değişimi ile sorun çözümlenecektir.
  • İyonizasyon veya ateşleme elektrodu İyonizasyon elektrodu ve ateşleme elektrodu kombilerde önemli parçalardır. Brülörde yanma haznesinde yer alır. Bir nevi çakmak görevi ve alev algıma görevi sağlar. Arıza yaptığında ateşleme sorunları yaşanabilir. Parça değişimi ile sorun çözümlenir.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x