Airfel İntegrity Arıza Kodları

Airfel’in Daikin bünyesine katılmasından sonrasında İklimlendirme Devi Daikin ısıtma mevzusundaki iddiasını yeni modelleri ile sürdürmeye devam etmektedir. Daikin teknolojisinin son ürünü olan İntegrity hermetik kombiler günümüzde yavaş yavaş konutlarda yerini alarak kullanılmaya başlandı bile. Hepimiz de bu tür kombilerde meydana gelen arızalar mevzusunda kullanıcılar bilgili olsun diye makalemizde İntegrity Arıza Kodları ile alakalı bilgilere yer vereceğiz.

LP Arıza Kodu Düşük su tazyik arızası.

Çözüm Kalorifer tesisatındaki suyun azaldığını kısaca muhtemelen 0,8 barın altını gösterdiğini belirtir. Bu arıza kodu ile karşılaştığınız süre tesisata su basmanız gerekir. Airfel İntegrity model kombilerin sol altında bulunan mavi doldurma musluğunu sola doğru çevirerek panelin üst sol köşesinde yer edinen bar kıymeti 1,5 i gösterene kadar su basmalısınız. Su basma işlemi tamamlandığında ekrandaki hata kodu silinecektir. Doldurma musluğunu da kapatmayı ihmal etmeyin. İşlem sonrası düzelme eğer olmazsa eğer aleti sağ üst köşede yer edinen açma-kapama düğmesi ile kapatın tekrardan açın. Arıza düzelmezse, işlemi yapamazsanız yada arıza çoğunlukla yine ediyorsa servisi arayabilirsiniz.

HP Arıza Kodu Yüksek su tazyik arızası.

Çözüm Kalorifer tesisatındaki su basıncının maksimum değerde ya da maksimum değerin üstünde bulunduğunu belirtir. Panelin sol üst köşesindeki bar değerine bakarsanız 3 bar üzerini göstermektedir. Kombinize en yakın kaloriferin üst yan kısmını açarak oradan su aldığınızda tazyik düşmeye başlayacaktır. Bu şekilde tazyik kıymetini 1,5 e getirene kadar su almaya devam edin. Bu değere vardığında işlemi sonlandırın. Arıza düzelecektir. Düzelme eğer olmazsa açma-kapama düğmesini kullanarak resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza çoğunlukla yine ederse yada uygulama sonrası mesele düzelmezse eğer bu durumda servis yardımı alabilirsiniz.

HL Arıza Kodu Limit termostat devreye girmiş.

Çözüm Kalorifer gidiş suyu 95°C olduğu süre ya da bu derecenin üstünde olduğu süre limit termostat devreye girer ve ekranda bu hata kodu belirir. Bu durum aşırı ısınma arızasıdır. Bu arıza durumunda aleti kapatıp tekrardan açmalısınız. Sorunda düzelme olmaz ise kalorifer vanalarına bakın, kombi altındaki döşem vanalarına bakın. Vanalar kapalı ise açmanız gerekir. Vanalar açık ve kombi resetleme işlemi sonrasında da arıza vermeye devam ediyorsa servis yardımı almalısınız. Pompada mesele olması, sensör yada kart arızası, ana eşanjörde sorun olması, üç yollu vana arızası benzer biçimde durumlarda, kalorifer tesisatının tıkanması, kalorifer filtresinin tıkanması benzer biçimde durumlarda bu mesele yaşanabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi için Airfel Servisi yardımı almalısınız.

AF Arıza Kodu Prosestat arızası.

Çözüm Cihazın atık gaz sisteminde mesele bulunduğunu yada prosestatta bir sorun bulunduğunu belirtir. Hava akış problemi olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza herhangi bir müdahalede bulunmayın. Atık gaz sisteminde vazife alan; fan, prosestat yada anakart arızalı olabilir. Dışarı uzanan hava akım borusunun uzun olması yada yerinden çıkması benzer biçimde durumlarda da bu mesele yaşanabilir. Bu benzer biçimde durumlarda uzman yardımı almak gerekir.

Hb Arıza Kodu Kalorifer sensör arızası.

Çözüm Kalorifer gidiş hattında bulunan sensörün arızalanması, sensör borularında nemlenme olması yada sensör bağlantılarında mesele olması sebebi ile bu arıza durumu yaşanır. Bu benzer biçimde durumlarda cihaza müdahale etmeyiniz. Arızanın net teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

db Arıza Kodu Kullanım suyu sensör arızası.

Çözüm Kullanım suyu çıkış hattında bulunan sensörün arızalanması, sensör borularında rutubet olması ya da sensör bağlantılarında sorun olması sebebi ile karşınıza çıkan arıza kodudur. Bu şekilde bir sorunda sıcak su problemi yaşarsınız. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız şarttır.

bC Arıza Kodu Brülör denetim problemi ya da ateşleme görülmedi.

Çözüm Ekranda beliren bC arıza kodunun 4 değişik sebebi bulunmaktadır. Aygıt 3 ateşleme sonucunda iyonu algılamıyorsa eğer ekranda bC arıza kodu belirir. Bu durumda aygıt ateşleme işlemini yapamıyordur. Konut içinde gaz olmayabilir yada kombiye gaz gelmiyor olabilir. Gaz vanalarına bakın, kapalı ise açın. Aleti resetleyin. Arızada düzelme olmaz ise servis yardımı alınması gerekir. Alev idrak etme sinyalinin alev varken ya da yokken formunda değilse kısaca alev idrak etme devresinde bir mesele var ise ekranda b2 arıza kodu yer alır. Gaz valfi geri besleme denetim devresinde mesele var ise ekranda b3 arıza kodu yer alır. Alev olmaması gerekirken alev varmış benzer biçimde ölçüldüğünde kısaca yalancı alev durumu yaşandığında ekranda b4 arıza kodu yer alır. Bu benzer biçimde durumlarda servis öncesi aleti kapatıp açmalı, arıza durumunda düzelme eğer olmazsa eğer ne olursa olsun uzman yardımı alınmalıdır.

GI Arıza Kodu Gaz armatörü modülasyon problemi.

Çözüm Gaz valfi bobinlerine kafi şekilde voltaj ya da akım gelmediğinde ekranda bu arıza kodu belirir. Bu durumda mesele gaz armatörü ya da elektronik kart ile ilgili olabilir. Arızanın yerinde teşhis edilerek çözümlenmesi için uzman yardımı almanız gerekmektedir.

A5 Arıza Kodu Prosestat kontağı kapalı-kararsızlık problemi.

Çözüm Fan devrede değilken prosestat kontakları kapalı kaldığında ekranda bu hata kodu belirtmektedir. Bu benzer biçimde durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan uzman yardımı almanız gerekir. Prosestat arızalı olabilir. Problem anakart ya da fan ile ilgili da olabilir. Teknik açıdan arıza tespit ve onarımı için uzman yardımı almanız gerekmektedir.

FP Arıza Kodu Donma problemi.

Çözüm Kalorifer sensörü 1°C sıcaklığı algıladığı süre ana eşanjörde donma algılar ve aygıt ekranda bu hata kodunu verir. Bu benzer biçimde durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almak gerekir.

HE Arıza Kodu Kalorifer sensöründe aşırı ısınma problemi.

Çözüm Ekranda HE olarak belirttiğimiz bu hata kodunda E harfinin üstündeki çizgi net görünmez. Ekranda E harfine benzer simge yer alır. Bu arıza durumu kalorifer gidiş hattı üstündeki sensörde ani ısı yükselmesi olduğunda yaşanır. Aleti kapatıp tekrardan çalıştırmayı deneyin. Bu işlemi birkaç kez yine edin. Netice değişmiyorsa eğer ne olursa olsun uzman yardımı alın.

LE Arıza Kodu Düşük voltaj problemi.

Çözüm Cihaza ana şebekeden gelmekte olan voltajın düşmesi sonucunda ekranda beliren arıza kodudur. Bu benzer biçimde durumlarda aygıt bloke şekildedir ve emek harcama yapmaz. Otomatik resetlenir. O yüzden herhangi bir müdahalede bulunmadan bir süre kadar probleminin düzelmesini beklemelisiniz. Yalnız bekleme süresi uzun oldu ve arızada düzelme olmuyor ise kombi anakartı düşük gelen voltaj sebebi ile yanmış ya da arızalanmış olabilir. Bu durumda anakarta müdahale edilerek probleminin çözümlenmesi adına Airfel Servisi yardımı almalısınız. Problem çözümlendikten sonrasında arıza yine edebileceğinden voltaj düzenleme görevindeki Kombi Regülatörünü kullanmanızı öneriyoruz.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x