Airfel MX2 Arıza Kodları

A01 Arıza Kodu Aşırı ısınma sebebi ile güvenlik kapanması.

Çözüm Bu şeklinde arıza durumlarında ilkin aleti resetlemenizi öneriyoruz. 3 resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme eğer olmazsa eğer; petek vanalarının ve döşem vanalarının kapalı olmadığından güvenli olmanız gerekir. Kontrolleri yapmalı ve vanalar kapalı ise kesinlikle açmalısınız. Vanalar açık olmasına rağmen arıza durumu devam etmekte ise; ana eşanjör, pompa, sensör, kart ya da üç yollu vana arızası söz mevzusu olabilir. Tesisatta hava ya da tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma durumu da olabilir. Kati bir arıza tespiti ve onarımı için kesinlikle Airfel Servisi ile görüşmelisiniz.

A03 Arıza Kodu  Alev oluşumunda süre aşımı.

Çözüm Brülörde alevin geç oluştuğunu belirten arıza kodudur. Aygıt bu sayede başarıya ulaşmış ateşleme yapması imkansız ve güvenlik kapanması yaşanır. Bu sorunda ilkin konutunuzdaki gazdan ve kombiye gelen gazdan güvenli olmalısınız. Bunun için gaz vanalarını denetim edebilirsiniz. Vanaları kapalı görürseniz eğer açmalısınız. Peşinden reset uygulaması yapabilirsiniz. Meydana getirilen bu denetim ve işlemlere rağmen arızanın düzelmediğini görürseniz eğer cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalı ve yardım almalısınız. Bu sorunda genel anlamda; anakart, gaz grubu yada elektrotlarda problem olabilmektedir.

A36/E02/E34/E35/E36 Arıza Kodu Tanımsız problem.

Çözüm Ekranda beliren bu arıza durumlarında net informasyon sunmak için probleminin yerinde tespit edilmesi gerekir. Arıza tespiti ve onarımı için servisi aramalı bu süre zarfında cihaza müdahale etmemelisiniz.

A37/A39/A40 Arıza Kodu Anakart problemi.

Çözüm Ekranda beliren bu üç arıza kodu anakartta problem olabileceğini belirtir. Bu şeklinde arıza durumlarında kullanıcı olarak teknik açıdan yapılması ihtiyaç duyulan bir müdahale bulunmamaktadır. Bu yüzden önerimiz anakarta müdahale edilerek probleminin giderilmesi amacı ile Airfel Servisi yardımı almanızdır.

A41 Arıza Kodu Fan problemi.

Çözüm Atık gaz sistemi ile ilgili bir sorundur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak servis öncesi bir işlem uygulamamalısınız. Fan sorunlarında aygıt atık gazı dışarıya gönderemez. Aygıt bloke konuma geçer ve çalışmaz. Bu sorunda fan, anakart şeklinde parçalarda problem olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanızda yarar vardır.

E04/E18 Arıza Kodu Alev oluşmuyor ateşleme tekrardan deneniyor.

Çözüm Brülörde alevin oluşmadığını ve ateşlemenin denendiğini belirtir. Bu sorunda aleti resetlemelisiniz. Resetleme sonrası arızada düzelme eğer olmazsa eğer kesinlikle servis desteği almalısınız.

E05 Arıza Kodu Pompa don korumasında etken.

Çözüm Pompanın don korumasında çalıştığını belirten bir arıza kodudur. Bir süre kadar beklemeli cihaza herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız. Bekleme sonucunda eğer arıza durumunda düzelme olmaz ise servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

E06 Arıza Kodu Brülör don korumasında etken.

Çözüm Brülörün don korumasında çalıştığını belirtir. Cihaza müdahalede bulunmadan direk servisi arayarak yardım almalısınız.

E07 Arıza Kodu Kalorifer devresi su sirkülasyon problemi.

Çözüm Döşem su basıncı düşük olabilir. Tazyik kıymetini deneyin. 1 bar altını göstermekte ise cihaza 1,5 bara gelene kadar cihazın altında monteli durumda olan doldurma musluğu ile su basın. Su basma işlemi sonrası problem düzelecektir. Fakat arıza yine ederse servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

E08 Arıza Kodu Kalorifer devresi sirkülasyonunda problem var.

Çözüm Sistem basıncı düşük ise ya da düzgüsel değerde olmasına karşın su sirkülasyonu sağlanmıyorsa bu arıza durumu yaşanır. Bu sorunda ilkin cihazın basıncına bakın ve basıncı 1,5 bar değerinde olduğundan güvenli olun. Tazyik düşük ise su basın. Düzgüsel değerde ise kesinlikle servisi arayın. Pompada problem olabilir. Döşem tıkalı ya da tesisatta hava olabilir. Kalorifer filtresinde ya da ana eşanjörde tıkanma olabilir. Kati arıza tespiti ve onarımı için Airfel Servisi’ni aramalısınız.

E09 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör arızası.

Çözüm Sıcak su ntc si ile ilgili problemi belirtir. Sensör arızalı olabilir, sadece sensörün yanı sıra kablolarda yada borularda da problem olabilmektedir. Arıza teşhis ve çözümü için servis desteği almalısınız.

E10 Arıza Kodu Kullanım suyu sensörü kısa dönem problemi.

Çözüm Sensör kablolarında kısa dönem durumu olabileceğini belirtir. Sensör arızası da söz mevzusu olabilmektedir. Teknik açıdan net teşhis ve onarımı için servisi aramalısınız.

E11 Arıza Kodu Kalorifer gidiş suyu sensör problemi.

Çözüm Kalorifer gidiş suyu sensöründe, sensör kablolarında yada borularında sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeksizin, arıza teşhis ve onarımı için servisi aramalısınız.

E20 Arıza Kodu Gaz valfi kapanmış oldu, iyonizasyon oluşmadı.

Çözüm Gaz valfinin kapanması sebebi ile brülörde iyonun oluşmadığını belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız süre servisi aramalısınız. Gaz valfi yada iyonizasyon elektrodunda problem olabilir. Tespit ve onarım için uzman desteği almalısınız.

E22 Arıza Kodu Sıcak su daldırma tipi sensör problemi.

Çözüm Sıcak su daldırma tipi sensörde, sensör kablolarında ya da borularındaki problemi belirtir. Cihaza müdahale etmeden arıza tespit ve onarımı için servisi aramalısınız.

E25 Arıza Kodu Boyler sensörü arızası.

Çözüm Boyler sensöründe ya da kablolarında problem olabilir. Arızanın yerinde teşhis edilerek onarılması için servis yardımı almalısınız.

E26 Arıza Kodu Boyler sensöründe kısa dönem.

Çözüm Boyler sensörü kablolarında kısa dönem bulunduğunu belirtir. Yalnız bir tek kablolarda değil sensörde de problem olabilir. Tespit ve çözüm için servisle görüşmelisiniz.

E29 Arıza Kodu Oda termostatı problemi.

Çözüm Oda termostatında ya da bağlantılarında problem olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda teknik açıdan arıza tespit ve onarımı için servisi aramanız gerekmektedir.

E30 Arıza Kodu Oda termostatı kısa dönem problemi.

Çözüm Oda termostatı bağlantılarında kısa dönem bulunduğunu belirtir. Arıza teşhis ve onarımı için servisi aramalısınız.

E33 Arıza Kodu Yerden ısıtma termostatı arızası.

Çözüm Açık dönem sorunudur. Kablolarda ya da bağlantılarda da problem olabilmektedir. Arıza teşhisi yapılması ve probleminin giderilmesi için kesinlikle uzman yardımı alınmalıdır.

E37 Arıza Kodu Anakart üstünde yazışma problemi.

Çözüm Anakart ile ilgili bir problem bulunduğunu belirtir. Bu arıza durumunda anakart tamiri ya da değişiklik uygulaması gerekebilir. Teknik açıdan arızanın tespiti ve onarımı için Airfel Servisi yardımı almalısınız.

E38 Arıza Kodu 15 dk içinde reset butonuna 5 kez basılmış.

Çözüm Kısa sürede olması gerekenden fazlaca reset uygulaması yapılması sebebi ile kilitlenme bulunduğunu belirtir. Teknik açıdan problemi çözümlemek adına aleti şalterinden kapatıp tekrardan açmalısınız. Arıza düzelecektir. Sadece düzelme olmaz ise servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

E12 Arıza Kodu Kalorifer gidiş suyu sensörü kısa dönem.

Çözüm Kalorifer gidiş suyu sensör kablolarında kısa dönem durumu olduğu süre bu problem yaşanır. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeyin. Sensörde ya da kablolarında problem olabileceği için uzman desteği almanız gerekmektedir.

E13 Arıza Kodu Kalorifer dönüş suyu sensör arızası.

Çözüm Kalorifer dönüş suyu sensörünün arızalı olabileceğini, sensör kablolarında problem olabileceğini belirtir. Bu sorunda cihaza müdahale etmeksizin uzman yardımı almalısınız.

E14 Arıza Kodu Kalorifer dönüş suyu sensöründe kısa dönem.

Çözüm Kalorifer dönüş suyu sensör kablolarında kısa dönem durumu söz mevzusu olabileceğini belriten bu arıza durumunda sensör de arızalı olabilmektedir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından kesinlikle uzman servis desteği almanız gerekmektedir.

E15 Arıza Kodu Harici sensör problemi.

Çözüm Harici sensörün arızalanması, sensör kablolarında problem olması yada sensör borularının nemlenmesi sebebi ile yaşanmış olan sorundur. Arıza sadece yerinde teşhis edilebilir. Bu yüzden teşhis ve onarım için uzman yardımı almalısınız.

E16 Arıza Kodu Harici sensörde kısa dönem.

Çözüm Harici sensör kablolarında kısa dönem durumu bulunduğunu belirtir. Bu sorunda sensör de arızalı olabilir. Probleminin tespit edilerek çözümlenmesi için uzman yardımı almanız gerekmektedir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x