Alarko SUPERCOMFORT Arıza Kodları

0.1 Arıza Kodu Ateşleme arızası.Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer ilkin gaz kontrolü sağlamanız gerekir. Konut içinde gaz olmalıdır ve kombiye gaz gelmelidir. Gaz vanalarına bakabilir, kapalı ise açabilirsiniz. Konut içinde gaz var ise kombiye de gaz gelmesi gerekir. Kombi tarafındaki gaz vanasına bakın ve kapalı ise açın. Kombiye gaz geliyor ise resetleme işlemi uygulayın. Resetleme işlemini de en fazla 3 kez deneyin. Arıza gene düzelmez ise; anakart, gaz valfi ya da elektrotlarda problem olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

0.2 Arıza Kodu Güvenlik termostatı kilitlemesi.

Çözüm Döşem su sıcaklığının 95°C üstünde bulunduğunu belirtir. Şu demek oluyor ki güvenlik termostatı devrededir ve aygıt koruma altındadır. Aşırı ısı uyarısı da diyebiliriz. Ilk olarak kombiye reset atın. Sonrasında döşem ve kalorifer vanalarını deneyin. Vanaların her koşulda açık olması gerekir. Vanalar kapalı ise kesinlikle açın. Vanalar açık olmasına rağmen problem devam ediyorsa eğer servisi arayarak yardım almalısınız. Bu sorunda birçok sebep olabilir. Arıza yerinde görülür ise net tespit yapılır ve problem uzmanı tarafınca çözümlenir.

0.3 Arıza Kodu Baca güvenlik termostatı arızalı (bacalı kombilerde)

Çözüm Baca emniyeti sensöründe problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sensör bağlantılarında problem olabilir, baca çekmiyor ya da tıkalı olabilir. Bu sorunda kullanıcı olarak cihazınıza müdahale etmeyin. Arıza tespiti ve onarımı için kesinlikle servis yardımı almalısınız.

0.4 Arıza Kodu Sistemde su yok.

Çözüm Sistem su basıncının düşük bulunduğunu belirtir. Sisteme su bastığınızda problem çözümlenecektir. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğu ile basıncı 1,5 e yükseltmektir. Basıncı yükseltirseniz eğer problem düzelir. İşlemin sonrasında doldurma musluğunu açık bırakmayın. Arıza devam ederse eğer kombiye reset atın. Arıza gene çözümlenmez ise servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

0.5 Arıza Kodu Isıtma sensörü problemi.

Çözüm Kalorifer sensörü arızasıdır. Sensör de problem olabileceği şeklinde kablolarında ya da borularında da bir aksaklık olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

0.6 Arıza Kodu Kullanım suyu sensörü problemi.

Çözüm Sıcak su sensöründe bir problem olabileceğini bildiren arıza kodudur. Bu sorunda sıcak su sensörünün yanı sıra sensör borularında ya da kablolarında da problem olabilmektedir. Teknik açıdan arıza sadece yerinde görülür ise uzmanı tarafınca tespit yapılarak problem çözümlenebilir. Bu yüzden önerimiz kesinlikle uzman yardımı almanızdır.

12 Arıza Kodu Boyler sensör arızası.

Çözüm Boyler sensörün arızalı olması, sensör kablolarında kopma-kısa dönem olması, sensör borularında rutubet olması sebebi ile yaşanır. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmaksızın kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

14 Arıza Kodu Fark tazyik anahtarı problemi.

Çözüm Fark tazyik anahtarı ile ilgili arıza durumudur. Arıza durumunda cihazınıza müdahale etmeyin. Teşhis yapılarak probleminin çözümlenmesi adına kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

22 Arıza Kodu Parametre ayarları gerekiyor.

Çözüm Parametre ayarlanması gerektiği süre ekranda bu hata kodu belirir. Arıza durumuna müdahale etmeden kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

0.7 Arıza Kodu Baca süpürme işlevi açık.

Çözüm Bu arıza durumunda bir süre beklemeniz gerekir. Uzun süre bekleme sonucunda sorunda düzelme eğer olmazsa eğer kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

08 Arıza Kodu Isıtma devresinde donma koruması işlevi.

Çözüm Isıtma devresinde donma müdafaasının araya girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden beklemelisiniz. Arıza durumunda düzelme olmaz ise servisi arayabilirsiniz.

0.9 Arıza Kodu Kullanım suyu devresinde donma koruması işlevi.

Çözüm Sıcak su devresindeki donma koruması işlevini belirtir. Bu sorunda bir süre kadar beklemenizi öneriyoruz. Yalnız uzun süre bekleme sonucunda arızada düzelme olmaz ise kesinlikle servisi aramalısınız.

13 Arıza Kodu Kullanım suyu devresi boyler donma koruması işlevi.

Çözüm Sıcak su devresi boyler donma müdafaasının işlevini belirtir. Bu sorunda beklemenizi önereceğiz. Arıza durumunda düzelme olmaz ise kesinlikle servisi aramalısınız.

28 Arıza Kodu Legionella koruma işlevi.

Çözüm Bir süre kadar bekleyin. Mesele düzelecektir. Düzelme olmaz ise servisi arayabilirsiniz.

31 Arıza Kodu Uzaktan denetim uygun değil.

Çözüm Uzaktan kumanda paneli ile ilgili bir problem olabileceğini belirtir. Uzaktan kumanda paneli bağlantılarında yada elektronik kartta problem olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi adına kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x