Alarko Trendy-D Arıza Kodları

F4 Arızası  Alev oluşmuyor.Çözüm Bu arıza durumunda ekranda reset yazısı ile beraber İngiliz anahtarı resmi de belirir. Bu şekilde bir sorunla karşılaştığınız vakit ilkin gaz girişlerini deneyin ve kombinize gaz geldiğinden güvenilir olun. Gaz vanaları kapalı durumda ise açın. Kombi tarafındaki gaz vanasına da bakın, kapalı ise açın. Gaz olduğundan eminseniz eğer “R” konumlu düğmeye bir kez basarak resetleme işlemi uygulayın. Arıza devam ederse eğer resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Gene de netice alamıyorsanız eğer kesinlikle Alarko Servisi’ni arayın. Bu arıza durumunda elektronik kartta, gaz valfinde ya da ateşleme-iyonizasyon elektrodunda arıza olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için uzman yardımı almalısınız.

F4 Arıza kodu ile beraber ekranda bir tek İngiliz anahtarı resmi olur ise bu düzmece alev anlama gelir. Gaz vanası kapalı olmasına rağmen iyonizasyon elektrodunun iyon algıladığını belirtir. Doğrusu alev hisseder. Bu arıza durumunda cihaza müdahaleniz söz mevzusu olmamalıdır. İyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta yada gaz valfinde mesele olabilir. Servisi arayarak yardım almalısınız.

F1 Arızası Limit termostat arızası.

Çözüm Aşırı ısınma olarak adlandırabileceğimiz bu arıza durumunda ekranda reset ve İngiliz anahtarı resmi de belirir.

F5 Arızası Hava prosestatı problemi.

Çözüm Ekranda bu arıza kodu ile beraber İngiliz anahtarı resmi de belirir. Hava akış problemi olarak da adlandırabileceğimiz arıza durumudur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalısınız. Prosestatın yanı sıra fan ya da elektronik kartta da mesele olabilir. Hava akım borusu şu demek oluyor ki baca yerinden çıkmış olabilir. Tespit yapılması ve arızanın giderilmesi adına kesinlikle servisi aramalısınız.

F3 Arızası Kalorifer sensör problemi.

Çözüm Ekranda bu hata kodu ile beraber İngiliz anahtarı resmi de belirir. Bu arıza durumunda kalorifer sensöründe, sensör borularında yada sensör kablolarında mesele olabileceğini anlayabiliriz. Bu şeklinde durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.

F2 Arızası Sıcak su sensör problemi.

Çözüm Ekranda hata kodu ile beraber İngiliz anahtarı resmi de belirir. Bu arıza durumunda sıcak su sensörünün yanı sıra sensör borularında yada sensör kablolarında da mesele olabilmektedir. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için kesinlikle servisi aramalısınız.

F0 Arızası Tesisatta su yok yada su dolaşımı yok.

Çözüm Bu arıza durumunda ekranda İngiliz anahtarı resmi de belirir. Döşem su basıncının düşük bulunduğunu yada su dolaşımının olmadığını belirtir. Bu arıza durumunda ilkin cihazın su basıncını deneyin. Panelin en sağında yuvarlak gösterge vardır. Gösterge en soldaki kırmızıya yakın ise düşük anlama gelir. Trendy-D model kombinin sol altındaki siyah renkteki doldurma musluğunu sola çevirerek gösterge yeşilin ortasına gelene kadar su basmalısınız. Bu değere ulaştığında mesele düzelecektir. Mesele düzelmiyorsa yada bar kıymeti normali gösteriyor ise su devir sürekli olmuyordur. Bu durumda ilkin kombi altındaki vanaları ve petek vanalarını deneyin. Vanalar kapalı ise açın. Buna karşın mesele yaşanıyor ise; pompa arızalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, kalorifer tesisatında tıkanma olabilir ya da ana eşanjör tıkalı olabilir. Tespit ve çözüm için kesinlikle servisi aramalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x