Altus AL 24 KH Plus Hata Kodları

Sayfamızda yer edinen bilgiler Altus AL 24 KH Plus Arıza Kodları ve açıklamaları ile ilgili bilgilerdir.

E1 Arıza Kodu Ateşleme problemi

Çözüm Dairede gaz olduğundan güvenilir olun. Aygıt LPG li ise LPG gazının bitmediğinden güvenilir olun. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Gene de arıza durumunda bir düzelme eğer olmazsa eğer elektronik kart, gaz valfi ya da elektrotlarda problem olabilir. Teşhis ve müdahale için servis çağırmalısınız.

E2 Arıza Kodu Aşırı ısı uyarısı

Çözüm Ilk olarak döşem su basıncını deneyin, tazyik düşükse kombiye su basmanız gerekir. Daire içinde minimum 3-4 peteğin açık olması gerekir. Petek vanalarını deneyin vanalar kapalıysa eğer açın. Kombiyi son olarak resetleyin. Gene de arıza durumunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir.

E3 Arıza Kodu Hava tazyik anahtarı problemi

Çözüm Atık gaz sistemi ile ilgili bir problem bulunduğunu belirtir. Cihazınız hermetik olduğundan fan, prosestat yada elektronik kart benzer biçimde parçalarda problem olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

E4 Arıza Kodu Su basıncı düşük durumda

Çözüm Kombinizin döşem su basıncının düşük bulunduğunu belirtir. Bu benzer biçimde durumlarda doldurma musluğu ile kombiye su basılması gerekir. Kombi altında monteli şekilde olan doldurma musluğu ile su basıncını 1,5 bara çıkarmanız gerekir. Kombi basıncını yükselttikten sonrasında doldurma musluğunu kesinlikle kapatın. Mesele düzelir. Düzelme eğer olmazsa, problem oldukca sık yeniden ederse yada işlem yapılamazsa servis yardımı alabilirsiniz.

E5 Arıza Kodu Gaz valfi problemi

Çözüm Gaz valfinin iyi çalışmadığını belirten arıza kodudur. Servis öncesi kombiyi resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme eğer olmazsa eğer gaz valfi ya da elektronik kart problemi olabilir.

E6/E7 Arıza Kodu Sıcak su sensör arızası

Çözüm Kullanım suyu sensöründe, sensör bağlantılarında yada sensörün bağlı olduğu borularda problem olabileceğini belirtir. Anakart arızası da olabileceğinden net teşhis için servis yardımı almanız gerekir.

E8 Arıza Kodu Aygıt hararet yapmış

Çözüm Kombiyi resetlediğinizde problem düzelecektir. Düzelme eğer olmazsa eğer işlemi birkaç kez daha yeniden etmelisiniz.

E9 Arıza Kodu Ana kumanda dahili ayar düğmesi problemi

Çözüm Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmadığından uzman yardımı almanız gerekir.

E0 Arıza Kodu Bağlantı problemi

Çözüm Fena bağlantı olarak da adlandırabileceğimiz arıza kodudur. Aygıt bağlantılarının sıhhatli bir halde yapılmadığını belirtir. Tekrardan bir bağlantı uygulaması için servis yardımı almanız gerekir.

EA Arıza Kodu Isıtma suyu dönüş sistemi sensörü arızası

Çözüm Isıtma suyu dönüş sensöründe arıza olabileceğini, sensör bağlantılarında, sensöre bağlı borularda yada elektronik kartta problem olabileceğini belirtir. Arıza teşhisi yapılması ve probleminin çözümlenmesi adına uzman yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x