Arçelik DGK Y 20 LCD Arıza Kodları

Aşağıda yer edinen bilgiler Arçelik DGK Y 20 LCD Arıza Kodları ve Arçelik DGK Y 24 LCD Arıza Kodları bilgileridir.

A01 Arıza Kodu Brülörde alev oluşumu yok.

Çözüm Ilk olarak dairenizdeki gazı denetim etmelisiniz. Dairenizde gaz olmadığı için kombiniz ateşleme yapmıyor olabilir. Sözgelişi ocağınız doğalgazlı ise ilk olarak ocağınızı deneyin. Çalışıyorsa bu dairenize gaz geldiği anlamına gelir. Sonrasında kombi tarafındaki gaz vanasına bakın. Gaz vanası kapalıysa eğer açın. Vana açık ve dairenizde gaz var ise kombinize reset atın. Reset düğmesine basarak aleti resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemini arıza düzelmediği sürece 3 kez tekrarlayabilirsiniz. Gene de sorunda düzelme eğer olmazsa eğer; gaz armatörü, anakart, iyon-ateşleme elektrodunda mesele olabilir.

A02 Arıza Kodu Brülör kapalı olmasına karşın alev var.

Çözüm Alev oluşumunun devam ettiğini belirten bir arıza kodudur. Bu benzer biçimde durumlarda reset düğmesine basarak kombiyi resetlemeniz gerekir. Resetleme işlemini mesele düzelmezse birkaç kez daha yapabilirsiniz. Gene de arıza durumunda düzelme eğer olmazsa servis yardımı almalısınız. Cihazın iyon elektrodunda, elektronik kartında ya da gaz armatöründe sorun olabilir.

A03 Arıza Kodu Aşırı ısı koruması devrede.

Çözüm Kombi tesisatındaki suyun aşırı ısınması sebebi ile ısı koruması devreye girmiş. Bu benzer biçimde durumlarda kombi su basıncına bakın. Tazyik düşükse kombiye su basın. Kombiyi resetleyin. Kombi kış konumundaysa minimum 3-4 petek vanası açık olsun. Gene de sorunda düzelme eğer olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Devir daim pompası, üç yollu vana, eşanjör arızalı olabilir. Kalorifer filtresinde ya da tesisatında tıkanma olabilir.

F05 Arıza Kodu Prosestat devreye giriyor.

Çözüm Hava prosestatı fanı açtıktan sonrasında 20 sn. içinde kontakları kapatmadığı süre bu mesele yaşanır. Bu benzer biçimde durumlarda prosestat arızası olabilir. Fan yada elektronik kart benzer biçimde parçalarda mesele olabilir. Uzman yardımı almanız gerekir.

A06 Arıza Kodu Ateşleme aşaması sonrası alev yetersizliği.

Çözüm Aygıt ateşleme yapıyor sadece alev kafi gelmiyorsa bu mesele yaşanır. Aleti ilk olarak birkaç kez resetlemeyi deneyin. Arıza durumunda düzelme eğer olmazsa eğer servis yardımı alın. Elektrotlarda, gaz valfinde ya da anakartta mesele olabilir.

F10 Arıza Kodu Gidiş sensörü 1 problemi.

Çözüm Kombide gidiş sensöründe mesele olabileceğini belirtir. Sensöre bağlı kablolarda ya da borularda da mesele olma ihtimali vardır. Anakart arızası da olabilir. Bu yüzden uzman yardımı almalısınız.

F11 Arıza Kodu Sıcak su sensörü hatası.

Çözüm Kullanım suyu sensörü arızalanmış olabilir. Sensör kablolarında kopukluk-kısa dönem olabilir ya da sensör boruları nemlenmiş olabilir. Anakart arızası söz mevzusu olabilir. Servis yardımı almalısınız.

F14 Arıza Kodu Gidiş sensörü 2 problemi.

Çözüm Gidiş sensörü 2 de mesele olabileceğini belirtir. Sensör kablolarında yada borusunda, elektronik kartta mesele olabilir. Servis çağırmanız gerekir.

A15 Arıza Kodu Hava prosestatı kontak kapatmıyor.

Çözüm Hava prosestatı fanı açtıktan 20 sn. içinde kontakları kapatmadığında bu mesele yaşanır. Son 24 saat içinde bu mesele 5 kez devam ederse arıza durumu F05 şeklinde ekranda görülür. Prosestat, fan yada elektronik kart arızası olabileceğinden uzman yardımı almalısınız.

F34 Arıza Kodu Besleme gerilimi 170 V altında.

Çözüm Şebeke voltajının düşük bulunduğunu yada kombiye gelen voltajın düşük bulunduğunu belirtir. Bir süre kadar beklemelisiniz. Şebeke voltajı düzeldiğinde arıza da düzelebilir. Sadece uzun süre bekleme neticesinde arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer düşük gelen voltaj sebebi ile anakart hasar görmüş ya da yanmış olabilir. Müdahale için servis çağırmalısınız. Probleminin yeniden etmemesi için de ne olursa olsun kombi regülatörü aleti kullanmalısınız.

F35 Arıza Kodu Şebeke frekansı düzgüsel değil.

Çözüm Elektrik şebekesi ile ilgili bir mesele söz mevzusu olabilir. Dairenize gelen voltajı ölçtürün. Mesele var ise düzeltilmesini sağlayın. Voltaj normalde kombi kartında mesele olabilir. Servis yardımı almalısınız.

F37 Arıza Kodu Sistem su basıncı düşük.

Çözüm Kombi su basıncını deneyin. 1 barın altında bulunduğunu görmüş olacaksınız. Kombi altında monteli olan doldurma musluğu ile (genel anlamda kırmızı renkte olur) kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarmalısınız. İşlem sonrası doldurma musluğunu kapatın. Mesele düzelecektir. Sorunda düzelme eğer olmazsa kombinize reset atın. İşlemi yapamazsanız, arıza fazlaca sık yeniden ederse ya da işlem sonrası mesele düzelmezse servis yardımı almalısınız.

A41 Arıza Kodu Sensörlerin konumlandırılması problemi.

Çözüm Gidiş ya da sıcak su sensörünün boru ile bağlantısının kesildiğini belirtir. Bağlantılar denetim edilmelidir. Bağlantılarda mesele yoksa sensörlerde yada elektronik kartta mesele olabilir.

F42 Arıza Kodu Isıtma sensöründe mesele var.

Çözüm Isıtma sensöründe, sensör kablolarında yada borularında mesele olabilir. Anakart arızası söz mevzusu olabilir. Net teşhis yapılması ve probleminin çözümlenmesi adına servis yardımı almanız gerekir.

F43 Arıza Kodu Eşanjör koruması devrede.

Çözüm Ilk olarak kombi tesisatındaki tazyik denetim edilmelidir. Tazyik düşükse kombiye 1,5 bara kadar su basılmalıdır. Su basıncı normalse eğer sistemde hava olabilir. Devir daim pompası sıkışmış olabilir. Servis yardımı almalısınız.

F50 Arıza Kodu Modureg problemi.

Çözüm Kablolarda kopukluk yada elektronik kartta mesele olabilir. Uzman yardımı almanız gerekir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x