Ariston Clas Arıza Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgiler Ariston Clas 24 FF / Clas 28 FF / Clas CF model kombiler için geçerlidir.

101 Arıza Kodu Maksimum ısı kilitlenmesi.

Çözüm Ekranda bu arıza durumu belirdiğinde kombi altındaki döşem vanalarına bakın. Vanalar kapalı şekilde ise ne olursa olsun açın. Kombi eğer kış konumunda ise kalorifer vanalarına bakın, kapalı ise ne olursa olsun açın. Buna karşın mesele yaşanıyor ise ekranın derhal solunda yer edinen “reset” düğmesine basın. Resetleme sonrasında da netice aynı ise birçok parçada mesele olabilir. Örneğin; ana eşanjörde kireç-tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, kalorifer filtresinde tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma, sensör arızası, kart arızası, pompada sıkışma durumları söz mevzusu olabilir. Net tespit için ve arızanın çözümlenmesi için ne olursa olsun Ariston Servisi’ni aramalısınız.

501 Arıza Kodu Alev yok.

Çözüm Ateşleme sisteminde mesele bulunduğunu belirtir.

103/104/105/106/107 Arıza Kodu Yetersiz su dolaşımı.

Çözüm Bu durumda ilkin Clas model kombinin su basıncını denetim etmelisiniz. Su dolaşımı olmuyorsa eğer tazyik düşük olabilmektedir. Panelin solunda bar göstergesi yer alır. 1 in altını gösteriyor ise cihazın suya ihtiyacı vardır ve bu sebeple su dolaşımını kafi şekilde yapamıyordur. Şu demek oluyor ki su basma işlemi uygulamanız gerekir. Ariston Clas model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1,5 değerine gelene kadar su basma işlemi uygulamalısınız. Bu değere yaklaşınca doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı ihmal etmeyin. Arıza durumu çözümlenecektir. Fakat düzelme olmaz ise ya da bar kıymeti düzgüsel seviyede ise bu durumda mesele pompa ile ilgili olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, ana eşanjörde mesele olabilir, kombi altındaki döşem vanaları kapalı yada kalorifer vanaları kapalı olabilir. Net tespit ve çözüm için ne olursa olsun Ariston Servisi ile görüşmeli yardım almalısınız.

601 Arıza Kodu Atık gaz tahliye problemi.

Çözüm Ariston Clas model kombinin çeşidine bağlı arıza durumları değişebilen bir hata kodudur. Bu durumda aygıt hermetik mi  “305/306/307 Arıza Kodu Elektronik kart problemi.

Çözüm Cihazın elektronik kartının hasar gördüğünü yada bağlantı kablolarında kısa dönem meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda aygıt çalışmaz, naturel olarak randıman alamazsınız. Teknik açıdan probleminin çözümlenmesi adına ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x