Ariston Genus Arıza Kodları

Yazımızda bulunan bilgiler Ariston Genus 24 FF-CF / 28 FF-CF / 36 FF model kombiler için geçerlidir.

101 Arıza Kodu Maksimum ısı uyarısı.

Çözüm Kombi içindeki su sıcaklığının maksimum seviyeye ulaştığını belirten arıza kodudur. Bu durumda limit termostat açılır ve kombiyi aşırı ısınmaya karşı koruma altına alarak bloke eder.

501 Arıza Kodu Ateşleme arızası.

Çözüm Aygıt da alev oluşmadığını belirten bu arıza durumunda teknik açıdan ilkin kombinize gaz gelip gelmediğine bakın. Gaz girişlerini deneyin ve açık olduğundan güvenilir olun. Daha sonrasında ekranın solunda bulunan “Reset” yazılı düğmeye basın ve resetleme işlemi yapın. 3 resetleme işlemi sonucunda arıza durumu gene de devam etmekte ise ne olursa olsun servisi arayın. Genus model kombinizin; İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde, ateşleme elektrolarında yada elektronik kartında mesele olabilir. Ariston Servisi tarafınca müdahale gereklidir.

103/104/105/106/107 Arıza Kodu Yetersiz dolaşım.

Çözüm Su dolaşımının olmadığını belirten arıza kodudur.

111 Arıza Kodu Yetersiz dolaşım “doldurma tuşuna bas”

Çözüm Yetersiz su basıncı sebebi ile kombinin kapandığını belirten arıza kodudur. Ekranın soluna bakmış olduğunuzda; anahtar sembolü,111 arıza kodu 3 damla işaretli simge ve bar kıymeti (mesela 0.3 bar) olarak belirir. Ekranın altında ise direk “Doldurma tuşuna bas” yazar. Reset butonunun altında bulunan 3 damla simgeli düğmeye bir kez basmanız gerekir. Sisteme otomatik su basıldığında mesele çözümlenecektir. İşlemi yapamazsanız yada uygulama sonrasında mesele düzelmez ise servis yardımı almalısınız.

601 Arıza Kodu Egzos dumanı tahliye problemi.

Çözüm Hava akış problemi kısaca atık gaz sistem problemi olarak adlandırabiliriz. Genus model kombilerin bacalı ve hermetik çeşidi olduğundan arıza durumu buna bağlı değişmektedir. Bu sebeple de arıza durumuna bağlı parçalar da değişik olabilmektedir. Genus hermetik model kombilerde; anakart, fan ya da prosestat arızalı olabilir. Bacalı model kombilerde ise; baca tıkalı, baca çekmiyor olabilir ya da baca sensöründe mesele olabilir. Net tespit için ve probleminin çözümlenmesi için servisi aramalısınız.

305/306/307 Arıza Kodu Anakart arızası.

Çözüm Genus model kombinin en mühim parçası olan anakartta mesele bulunduğunu belirten arıza kodlarıdır. Bu şeklinde arıza durumlarında “reset” düğmesine basılarak kombi resetlenmelidir. Resetleme sonrasında arızada düzelme durumu olmaz ise ne olursa olsun servis aranmalı ve yardım alınmalıdır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x