Baymak Baxi Eco 3 Compact Hata Kodları

Makalemizde sunacağımız tüm bilgiler Baymak Baxi Eco 3 Compact 240 Fi model hermetik kombiler ve Baxi Eco 3 Compact 240 i model bacalı kombiler için geçerlidir.

E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi problemi (ateşleme arızası).

Çözüm Bu arıza durumu cihazın ateşleme denemesi yapmasına rağmen alevi algılamadığını kısaca ateşleme işlemini başarıya ulaşmış bir halde yapamadığını belirtir.

E02 Arıza Kodu Güvenlik termostat sensör problemi.

Çözüm Aşırı ısı güvenlik termostat sensörünün araya girdiğini belirtir. Servis öncesi konum anahtarını R konumuna getirerek aleti resetlemelisiniz. Bu işlemi servis öncesi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Arıza durumunda düzelme eğer olmazsa eğer; petek ve döşem vanalarını denetim ederek açık olduğundan güvenli olmalısınız. Son işlem olarak kombi su basıncını denetim ederek basıncın 1 ile 2 bar içinde olduğundan güvenli olmalı, tazyik düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Tüm bu işlemlere karşın arıza hala devam etmekte ise; pompa, kart, sensör, eşanjör ve üç yollu vana şeklinde parçalara bakılması gerekir. Ek olarak döşem yada filtrede tıkanıklık olabilir. Bu aşamada ne olursa olsun uzman yardımı alınmalıdır.

E03 Arıza Kodu Baca termostat sensörü arızası.

Çözüm Hava akış kısaca atık gaz sistem problemi diyebiliriz.

E05 Arıza Kodu 

Isıtma devresi ntc problemi.

E06 Arıza Kodu

Kullanım suyu devresi ntc problemi.

Çözüm Sıcak su ntc sinde problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihazınıza müdahale etmemelisiniz. Esasen yapabileceğiniz bir işlem ya da uygulama bulunmamaktadır. Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör kablolarında kopukluk var ise, kısa dönem durumu var ise ya da sensör boruları rutubet yapmış ise bu arıza durumu yaşanabilir. Arıza sadece yerinde görülerek tespit edilebilir ve ihtiyaç duyulan müdahale sağlanabilir. Bu yüzden önerimiz uzman desteği almanızdır.

E10 Arıza Kodu

Su basıncı düşük. Çözüm Döşem su basıncının düşük bulunduğunu belirtir. Sistemde kafi su basıncı olmadığı süre aygıt bloke konuma geçer ve ekranda bu arıza kodu belirir.

E25 Arıza Kodu

Maksimum ısı problemi. Çözüm Genel anlamda sıkça karşımıza çıkan arıza durumlarından biridir. Döşem suyu içindeki sıcaklığın aşırı yükseldiğini belirtir. Aygıt bloke konumdadır ve emek harcama yapmaz.

E35 Arıza Kodu

Alev oluşumu problemi. Çözüm Brülörde alev oluşumunda problem bulunduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda servis ulaşmadan önce R konumlu düğmeye basarak aleti resetlemelisiniz. Resetleme sonucunda arızada düzelme durumu olmuyorsa eğer; iyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz grubunda problem olabilir. Teknik açıdan arıza onarımı ve çözümü adına servisi aramanız gerekir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x