Bosch Classic Silver & Plus Arıza Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgiler Bosch Classic Silver ZWA 24 – 3 A P23 S (B1 RDW 24 11 H) ve Bosch Classic Plus ZWA 24 – 2 AD 23 (B1 RDW 24 91 H) model kombilerde meydana gelen arıza kodları ve anlamlarını ihtiva eder.

C1 Arızası Fan motorunun devir hızı sağlamadığını gösterir.

Çözüm Prosestatın işletme esnasında açıldığını belirtir.

C6 Arızası Emek verme esnasında prosestat devreye girmiyor yada devreyi kapatmıyor.

Çözüm Prosestatın ateşleme esnasında devreye girmediği ya da devreye girip devreyi kapatmadığını bildirir.

E9 Arızası Tazyik düşük yada aşırı ısı limit termostatı (STB) devreye girmiş.

Çözüm Arıza durumu hakkında detaylara ulaşmak için bizi arayabilirsiniz.

E2 Arızası Gidiş suyu ntc arızası.

Çözüm Sensör bağlantılarda kopukluk ya da kısa dönem olabilir. Sensör arızalı olabileceği için de servis müdahalesi gerekir kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmamaktadır. Bosch Kombi Servisi numarasını aramanız gerekir.

EA Arızası Alev algılanmıyor (ateşleme problemi).

Çözüm Arıza durumu gaz yokluğu sebebiyle yaşanır. Dairede gaz kesintisi olabilir yada kombide alev oluşmuyor olabilir.

B1 Arızası Seçim şalteri arızası.

Çözüm Seçim şalterinin poz ayarları yanlış ayarlanmış ise bu ayarların kontrollerinin yapılması gerekir. Cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

A7 Arızası Sıcak su sensör arızası yada sensör montajı hatalı.

Çözüm Sıcak su derecesini ölçme görevinde olan sensörün arızalı bulunduğunu, kablolarında problem olabileceğini yada daha öncesinde sensör değişimi yapılmış oldu ise yanlış monte edildiğini belirten bir arıza durumudur. Cihaza müdahale etmeden ne olursa olsun servis yardımı almalısınız.

CE Arızası Isıtma devresinde ısı artışı yüksek.

Çözüm Bu durumda ilkin döşem basıncına bakın, düşükse su basma işlemi uygulayın. Problem düzelmezse yada tazyik normalse resetleme işlemi uygulayın. Petek vanalarına bakın ve aygıt kış konumunda ise petek vanalarının açık olduğundan güvenli olun. Vanalar kapalı ise açın. Minimum 3 petek vanasının ne olursa olsun açık olmasına itina gösterin. Problem gene de devam ederse birçok sorun söz mevzusu olabileceğinden servis yardımı alın. Bu benzer biçimde durumlarda kalorifer tesisatı tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı, ana eşanjörde, sensörde, kartta yada pompada problem olabilmektedir. Net tespit ve yerinde müdahale gerektireceğinden işi uzmanına bırakmalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x