Bosch Euromaxx Arıza Kodları

A3 Arıza Kodu Atık gaz sensör arızası.

Çözüm Yalnız bacalı kombilerde karşılaşılan arıza kodudur. Baca sensörü arızalı ise kablolarında kısa dönem durumu söz mevzusu ise bu mesele yaşanır. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden servisi arayarak yardım almalısınız.

A4 Arıza Kodu Davlumbazdan ortama atık gaz yayılıyor.

Çözüm Yalnız bacalı kombilerde karşılaşılır. Atık gazın bir sebeple dışarı gönderilemediğini ve ortama yayıldığını belirtir. Bu durumda baca tıkalı olabilir, baca çekmiyor olabilir, baca sensörü arızası olabilir. Aleti kullanıma kapatmalı, ortamı havalandırmalı ve acil servis yardımı almalısınız.

A7 Arıza Kodu Sıcak kullanım suyu sensör arızası.

Çözüm Hermetik ve bacalı olmak suretiyle iki çeşit kombide de karşımıza çıkan arıza kodudur. Sıcak su sensörü arızalı ise kablolarında kısa dönem var ise bu mesele yaşanabilir. Arızanın çözümlenmesi için servisi aramalı ve bu süre zarfında cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

A8 Arıza Kodu Can iletişimi kesik durumda.

Çözüm Bu şekilde bir sorunla karşılaştığınız vakit cihaza müdahale etmeden ne olursa olsun servisi aramalısınız.

AA Arıza Kodu Sıcak su sensörü ile kalorifer sensörü arasındaki ısı farkı yüksek.

Çözüm Sıcak su ntc si ile ısıtma devresi ntc si arasındaki ısı farkı yüksek olduğu vakit bu mesele yaşanır. Bu arıza durumunda teknik açıdan yapabileceğiniz bir uygulama ya da işlem bulunmaz. Net arıza tespiti ve onarımı için ne olursa olsun servisi aramalısınız.

AC Arıza Kodu TA211E ya da RAM ile Heatronic içinde bağlantı sağlanamıyor.

Çözüm Arıza durumunda teknik açıdan müdahale gerçekleştirmeden ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

b1 Arıza Kodu Kod anahtarı algılanmıyor.

Çözüm Arıza durumunda cihaza müdahale etmeden Bosch Servisi aramalı ve yardım almalısınız.

C1 Arıza Kodu Aygıt çalışırken prosestat açıyor.

Çözüm Probleminin birçok sebebi olabilir.

C4 Arıza Kodu Prosestat kontakları açmıyor.

Çözüm Bu mesele birçok sebeple yaşanabilir. Prosestat olarak bilinir sadece baca sistemi arızasıdır.

C6 Arıza Kodu Prosestat kontakları kapatmıyor.

Çözüm Arıza durumu bir nevi hava akış problemi olarak adlandırılabilir.

CA Arıza Kodu Tribün devir sayısı yüksek durumda.

Çözüm Tribün devir dayısının yüksek bulunduğunu belirten bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.

CC Arıza Kodu Dış hava ısı sensöründe kesinti.

Çözüm Dış hava sensörü var ise eğer sensör kablolarında kesinti olabileceğini ya da sensör arızası olabileceğini belirtir. Dış hava sensörü yoksa eğer elektriksel bir arıza durumu söz mevzusu olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

d3 Arıza Kodu Köprü 8-9 dan yanlış sinyal alınıyor.

Çözüm Bu arıza durumunda net teşhis ve onarım uygulaması adına ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız. Cihaza müdahalede bulunmamanızı tavsiye ederiz.

E2 Arıza Kodu Kullanım suyu sensöründe kesinti ya da kısa dönem durumu.

Çözüm Sıcak su sensörünün arızalı olabileceğini, sensör kablolarında kesinti yada kısa dönem durumu olabileceğini belirtir. Bu şeklinde arıza durumlarında cihaza müdahalede bulunmadan net teşhis ve onarım için uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E9 Arıza Kodu Düşük tazyik yada aşırı ısı uyarısı.

Çözüm Cihazın çeşidi ne olursa olsun fazlaca sık karşılaştığımız arıza durumlarından biridir.

EA Arıza Kodu Alev iyonizasyon sinyali alınamıyor.

Çözüm Kısaca brülörde yanma olmuyor ve aygıt ateşleme işlemini başarıya ulaşmış bir halde tamamlayamıyor. Genel anlamda fazlaca sık karşımıza çıkan arıza durumudur. Kombinize gaz geliyor mu gelmiyor mu ilkin bir denetim etmelisiniz. Kombinize gaz gelmekte ise; kombinize birkaç kez reset atabilirsiniz. Resetleme işleminden sonrasında da arıza durumunda düzelme olmadı ise bu durumda cihaza müdahaleyi bırakıp Bosch Servisi yardımı alabilirsiniz. Arıza durumunun temel sebepleri içinde; anakart arızası, gaz valfi arızası, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu arızası gelmektedir. Gene de tespit yapılarak arızanın giderilmesi amacı ile uzman yardımı almanızı tavsiye ediyoruz.

F0 Arıza Kodu Heatronicte dahili mesele.

Çözüm Harici bir mesele olarak malum bu arıza durumunda işi ne olursa olsun uzmanına bırakmalı ve servisi arayarak yardım talep etmelisiniz.

F7 Arıza Kodu Yanlış iyonizasyon sinyali.

Çözüm Brülörde yanma olmamasına rağmen iyonun algılanmaya devam edildiğini belirtir. Bu sorunda aleti resetlemelisiniz. Arıza düzelmez de devam ederse eğer; anakart, iyonizasyon elektrodu yada gaz valfi şeklinde parçalarda mesele olabilmektedir. Net tespit ve probleminin çözüme yetişmesi açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

FA Arıza Kodu Reset iyonizasyon sinyali var.

Çözüm Cihaza servis öncesi birkaç kez reset atmalısınız. Resetleme sonucunda eğer sorunda düzelme olmaz ise servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

Fd Arıza Kodu İstenilmeden reset düğmesine basılmış.

Çözüm Aygıt arızada değilken reset butonuna yanlışlıkla basıldığını belirtir. Bu durumda bir süre kadar bekleyin ekrandan Fd kodu silinecektir. Düzelme olmaz ise aleti şalterinden kapatıp tekrardan açabilirsiniz.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x