Daikin Kombi 11-67 Arızası

Daikin Kombide 11-67 Arızası Nedir?

Kombi devredeyken alev kaybı oluyor. Bu sorun genel olarak Daikin Premix NDJ model kombilerde karşımıza çıkmaktadır.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Arıza durumunda kombiyi arızadan çıkarmak için resetlemek gerekir. Kombiyi bir kez resetlemek, işlem işe yaramıyorsa bu işlemi arka arkaya 3 kez tekrar etmek gerekir. Cihazda yine bir düzelme olmuyorsa veya sorun çok sık yaşanıyorsa servis yardımı almak gerekir.

Arızanın Muhtemel Sebepleri Nelerdir?

  • Kombi baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamıyor olabilir. Bu durumda hava akışı sağlayan fan, kart gibi parçaları ve baca sistemini kontrol etmek gerekir.
  • Kombi içerisinde su kaçağı olabilir. Mesela eşanjör kaçağı olabilir. Eşanjörde ufak bir su kaçağı varsa eğer alevi kesiyor olabilir. İç kaçak durumu varsa yerinde kontrol edilerek tespit edilmelidir.
  • İyonizasyon elektrodu tıkalı ya da arızalı olabilir.
  • Gaz valfi arızalı olabilir.
  • Elektronik kart arızası olabilir.

Tabi belirtilen bu durumlar tahmini durumlardır. Bu durumlar dışında farklı sorunlar da söz konusu olabilir. Sorunu yerinde görmek, yerinde incelemek ve bir tespit yapmak gerekir. Bu tespiti yapacak olan teknik servis ekibidir.

DİP NOT: Sunulan bilgiler sadece bilinçlenmeniz amacı iledir. Arıza durumunun tespiti ve müdahalesi için can ve mal güvenliğinizi düşünerek servis yardımı almanızı öneririz.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x