Daikin Kombi HJ-08 Arızası

Daikin Kombide HJ-08 Arızası Nedir?

Yüksek basınç problemidir. Tesisat basıncının 2.5-3 bar üstünde olduğunu belirtir.

Arıza Çözümü

Kombi düşük basınç arızası verdi ve su basma işlemi uygulanırken basınç birden 2.5-3 barın üstüne çıktı ve kombi HJ-08 arızasına geçtiyse yapmanız gereken çok basit bir uygulama var. Bu basit uygulama ile bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

  • İşlemin daha hızlı yapılabilmesi açısından kombinize en yakın peteğin yanına giderek üst yan kısmına bakın. Sağ veya sol üst yan kısmında yuvarlak, düz tornavida ile açılabilir, çıkıntılı bir bölüm (müşür) göreceksiniz. Bu bölümü düz tornavida ile veya varsa eğer hava alma anahtarı ile açın. Açtığınız an su akacaktır. Petekler sıcakken bu işlem yapılırsa akan su sıcak olur, petekler kapalıyken yapılırsa su soğuk olur. Bu durum baz alınarak dikkat edilmesi gerekir. Siz bu bölümden su aldıkça kombi basıncı yavaş yavaş düşecektir. Basın değeri 1.5 bara geldiğinde veya ekrandan HJ-08 uyarısı silindiğinde sorun çözümlenmiş olur. İşlemi sonlandırabilirsiniz.

Bu işlem çok basittir ve kesin çözüm sağlar. Ancak kombiye siz fazla su basmadıysanız, kombi kendi kendine bu arızaya geçtiyse kombide yüksek basınç sorunu var demektir. Yani bu bir arızadır. Siz petekten su alıp basıncı düşürdükçe basınç yine kendi kendine yükselmeye devam edecektir. Bu durumda servis yardımı almak gerekir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x