Daikin Kombi HJ-09 Arızası

Daikin Kombide HJ-09 Arızası Nedir?

Düşük basınç problemidir. Kombi tesisat basıncı 1 barın altına düştüğü zaman bu sorun yaşanır. Genellikle; Daikin Premix NDJ ve Daikin Premix VZ model kombilerde karşımıza çıkar.

Arıza Çözümü

Arıza durumu kombi tesisatına su basılarak çözümlenebilir. Bu işlem için servis çağırmanıza gerek yoktur. Aşağıda sunacağımız bilgileri okuyup uygulayarak sorunu servis çağırmadan kendiniz de çözümleyebilirsiniz.

  • Kombinin sol altına doğru eğilerek baktığınızda “mavi doldurma musluğu” göreceksiniz. Bu parçayı kendi solunuza doğru yavaşça çevirdiğinizde su sesi geldiğini duyarsınız. Basınç değerine bakın, yavaş yavaş artış olur. Basınç değeri 1.5 bara geldiğinde veya ekrandan bu hata kodu silindiğinde mavi renkteki doldurma musluğunu sağa doğru çevirip kapatın ve iyice sıkın. İşlem bitiminde sorun düzelmiş olacaktır.

Tabi işlem yapılırken bazı aksaklıklar yaşanabilir. Yani parça dönmeyebilir, kırılabilir, dönmesine rağmen su sesi gelmeyebilir, su basma işlemine rağmen sorun düzelmeyebilir, bu sorun çok sık yaşanabilir…

Bu gibi durumlarla karşılaşıldığı zaman mutlaka servis yardımı almak gerekir. Kombiyi açmak, kendi çabalarınızla müdahalede bulunmak can ve mal güvenliğiniz açısından tehlike arz etmektedir. Bu yüzden mutlaka işi uzmanına bırakmalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x