Demirdöküm Solaris Kombide F0 Arızası

Demirdöküm Solaris Kombide F0 Arızası Nedir?

Tesisat su basınç sorunudur. (Basınç 1 bardan az veya 2,5 bardan yüksek olduğunda yaşanır)

Kullanıcı Ne Yapmalı?

Öncelikle belirtmek isteriz ki Solaris model kombilerin ledli ve digital göstergeli çeşitleri vardır. Bahsettiğimiz arıza durumu digital modellerde geçerlidir. Digital modellerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda önce bar göstergesine bakın. Basınç göstergesine baktığınızda 1 barın altında ise düşük demektir. 2,5 barın üstünde ise yüksek demektir.

Arızanın Çözümü

  • Solaris kombi basıncı düşük ise (1 bardan az ise) Solaris model kombinin sol alt kısmında bulunan siyah doldurma musluğunu sola çevirerek basınç değeri 1,5 e gelene kadar su basın. Su basma işlemi sonrasında sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise program saatinin hemen solunda yer alan açma-kapama-reset düğmesini reset yazan konuma doğru çevirin. Yani kombiyi resetleyin, düzelme olacaktır.
  • Solaris kombi basıncı yüksek ise (2,5 bardan fazla ise) Solaris kombiye en yakın kalorifer havasını alarak basıncı düşürün. Basıncı bu basit uygulama ile düşürdüğünüzde sorun düzelecektir. Düzelme olmadığında reset düğmesini çevirin. Sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise resetleme işlemini birkaç kez daha uygulamalısınız.

İşlem sırasında sorunun düzelmemesi, işlemin yapılamaması gibi aksaklıklarda cihaza müdahale etmeye çalışmayın. Parçalarda sorun olabileceği için bu gibi durumlarda önerimiz Demirdöküm Servisi yardımı almanızdır. Uzman yardımı alırsanız sorununuz kısa sürede çözümlenir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x