Eca Confeo Plus Arıza Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgiler Eca Confeo Plus DCO 24 HM – Confeo Plus DCO 28 HM kombilerde oluşan arıza kodları ve anlamlarını içermektedir.

Hava Akışı Sorunları

24 Arızası Hava tazyik anahtarı sorunudur.

Çözüm Eca Confeo Plus model kombiler hermetiktir. Bu durumda fan arızası söz mevzusu olabilir. Bağlantının yerinden çıkma yada ilgili kabloların kopma olasılığı da söz mevzusu olabilir. Ek olarak prosestat yada anakartta mesele da olabilmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Baca ebatının uygun olmaması, bacanın yerinden çıkması, bacanın rüzgar alan bir yerde olup havanın rüzgarlı olması halinde de bu mesele yaşanabilmektedir. Arıza durumunda servis yardımı almalısınız.

Isı Sorunları

01 Arızası Aşırı ısı kilitlenmesi anlamına gelen hata kodudur.

Çözüm Bu durumda kalorifer devresi su sıcaklığının 105° C nin üzerine çıktığını anlayabiliriz. Bu durumda ilkin kalorifer vanalarının açık olduğundan güvenilir olmalısınız. Minimum 3 kalorifer vanası kesinlikle açık olmalıdır. Peşinden kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında da netice alamıyorsanız servis yardımı gerekir. Kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, pompa sıkışmış olabilir, sensör arızalı olabilir, kart arızası olabilir, ana eşanjörde kireçlenme yada tıkanma olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir. Net teşhis ve müdahale için servisi aramalısınız.

06 Arızası Aşırı ısı uyarısıdır.

Çözüm Ekranda bu hata kodu yer aldığında; Confeo Plus model kombi aşırı ısınma durumu söz mevzusu olduğundan uyarı veriyor anlama gelir. Bu durumda kalorifer konumunda çalışan cihazlarda kalorifer vanaları denetim edilmeli, kapalı ise açılmalıdır. Su basıncı düşük ise su basılmalı, daha sonrasında aygıt resetlenmelidir. Uygulamalardan sonrasında mesele düzelmez ise servis yardımı alınmalıdır.

12 Arızası Kalorifer devresi gidiş suyu sensör sorunudur.

Çözüm Bu durumda kabloda kopukluk ya da bağlantının yerinde çıkma olasılığı söz mevzusu olabilir. Ya da ilgili kabloların birbirine temas etmiş olduğu durumlarda bu mesele karşımıza çıkabilir. Kalorifer devresi gidiş suyu sensörü de arızalı olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için kesinlikle servis yardımı almalısınız.

14 Arızası Sıcak su sensörü sorunudur.

Çözüm Bu durumda sıcak su problemi yaşarsınız. Sıcak su sensörü arızalı olduğunda, sensör bağlantılarında kopma-kısa dönem olduğunda yada borularda nemlenme olduğunda bu mesele yaşanabilmektedir. Bu şeklinde durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalı, kesinlikle servis yardımı almalısınız.

Alev Denetimi Sorunları

04 Arızası 3 alev denemesi sonrasında brülörde alev oluşmuyor.

Çözüm Kısaca bu durumda aygıt ateşleme yapmadığı için çalışamıyor. Bu anlamda cihazdan verim almak mümkün olmaz. Probleminin giderilmesi adına cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Bu uygulama işe yaramadı ise gaz giriş vanalarını denetim etmelisiniz. Gaz vanalarının açık olması gerekmektedir. Tüm bu uygulamalardan sonrasında aygıt gene de ateşlemeyi yapmıyor ise ateşleme-iyonizasyon elektrotlarında, gaz armatöründe yada elektronik kartta mesele olabilir. Eca Servisi yardımı almalısınız.

05 Arızası Alev kaybı yaşandığı anlamına gelen hata kodudur.

Çözüm Kısaca bu hata kodu Confeo Plus kombi ekranında yer aldı ise diyebiliriz ki aygıt çalışır durumda iken brülörde alev kaybı yaşanıyor. Bu durumda kullanıcı olarak ilk olarak aleti birkaç kez resetlemelisiniz. Reset uygulaması işe yaramadı mesele hala devam ediyor ise cihazdan verim alamayacağınız için probleminin çözümlenmesi adına Eca Kombi Servisi’nden yardım istemeniz gerekmektedir. Bu şeklinde durumlarda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde yada elektronik kartta mesele olabilmektedir.

11 Arızası Yanlış alev sinyali.

Çözüm Bu durum gaz valfinin kapalı olmasına karşın brülörde alev algılanıyor anlamına gelmektedir. Bu şekilde bir durumda ilkin aleti resetlemeyi deneyin. Maksimum 3 resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında da mesele devam etmekte ise Eca Servisi’nden yardım alın. Gaz valfi arızalı olabilir, elektronik kartta mesele olabilir yada iyonizasyon elektrodu arızalı olabilir.

Genel Problemler

32 Arızası Voltaj problemi anlamına gelen arıza kodudur.

Çözüm Bu durumda şebeke voltajının 160 V un altında bulunduğunu gösterir. Olması ihtiyaç duyulan kıymet 220 V civarıdır. Bu durumda bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Bu mesele esasen soğuk geçen güz ve kış aylarında karşımıza çıkar. Cihazda bir süre bekledikten sonrasında düzelme olmadı ise kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız. Muhtemelen düşük voltaj sebebi ile elektronik kart hasar görmüş yada yanmıştır. Elektronik karta müdahale edildiğinde mesele düzelecektir. Yalnız probleminin tekrardan yine etme seçeneği vardır. Bunun için de kombi regülatörü kullanmanız şarttır.

Su Basıncı Problemi

40 Arızası Düşük su tazyik hatası anlamına gelir.

Çözüm Bu durumda cihazın su basınını denetim edecek olursanız 0,6 bar civarında bulunduğunu görmüş olacaksınız. Sistem bu arıza kodunda bloke olur şu demek oluyor ki cihazdan hiçbir verimi alamazsınız.

Gaz Valfi Problemi

20 Arızası Gaz valfi devresi arızası anlamına gelir.

Çözüm Bu şekilde bir durumda kullanıcı olarak yapmanız ihtiyaç duyulan tek uygulama resetlemedir. Resetleme uygulaması sonrasında mesele düzelmiyor ise cihaza müdahalede bulunmadan kesinlikle Eca Servisi yardımı almalısınız. Bu durumda gaz valfi ve kart şeklinde parçaları denetlemek gerekir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x