Hermetik Tip Kombi

Hermetik Kombi Nedir?

160 m2 ye kadar olan hemen her konutta kullanılabilen, ısıtma ve sıcak su sağlayan, genelde balkon ya da mutfağa monte edilip, hava akım borusu dışarı uzanan kombi çeşitlerinden biridir.

Günümüzün en çok tercih edilen ve kullanılan kombi çeşididir. Diğer çeşitlerine göre kullanımı kolaydır. Fiyat bakımından da uygundur.

Hermetik Kombilerin Özellikleri Nelerdir?

  1. Hermetik kombilerde hava akışı fan ile sağlanır.
  • Hermetik kombileri diğer çeşidi olan bacalı kombilerden ayıran en önemli özelliktir. Hermetik kombilerde fan yani fan motoru bulunur. Fan dışarıdan temiz havayı alır, brülörde yanma oluşumuna yardımcı olur, yanma sonucunda oluşan kötü gazı (atık gazı) yine dışarı gönderir.
  1. Hermetik kombilerin yanma odası kapalıdır.
  • Hermetik kombileri bacalı kombilerden ayrı tutan özelliklerinden biri de yanma odasının kapalı olmasıdır. Bu sayede ortam havasını kullanmaz. Kullanıcı da sürekli olarak ortamı havalandırmak zorunda kalmaz. Bu sayede konfor ve büyük rahatlık sağlanır.
  1. Hermetik Tip Kombi çeşidinde bina bacası zorunluluğu yoktur.
  • Bacalı kombilerin aksine hermetik kombiler hava akım borusu ile çalışma sağlar. Bu sayede montajı ve kullanımı için bina bacasının olma gibi bir zorunluluğu bulunmaz. Fan dışarıdan havayı hava akım borusu vasıtası ile içeri alır, yanma sonrasında da atık gazı yine hava akım borusundan dışarı gönderir. Hava akım borusu içerisinde çift boru yer alır. Hava akım borusu iç içe geçmiş silindirlerdir. Dış kısımda yer alan silindir yanma işleminin gerçekleşmesi için dışarıdan temiz havayı alır, iç kısımda yer alan silindir ise yanan atık gazı dışarı gönderir.  Bu sayede baca tıkanıklığı, bacanın çekmemesi gibi olumsuz durumlar kesinlikle yaşanmaz.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x