Kombi Tercihi

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kombi almadan önce yapılması gerekenler ya da Kombi Tercihi sırasında yapılması gerekenler aşağıdaki metinde sıralanmıştır.

 1. Dairenizin metrekaresini bilin
 • Dairenizin kaç metrekare olduğunu bilirseniz kombi seçimlerinizi ona göre yapabilirsiniz. Mesela daireniz metrekare bakımından büyükse beklentilerinizi karşılayabilecek olan kombi çeşidi yoğuşmalıdır. Daireniz orta büyüklükte ise hermetik veya bacalı Kombi Tercihi yapabilirsiniz. Günümüzde bacalı kombiden ziyade hermetik kombi daha sık kullanılır.
 1. Binanızın özelliklerine bakın
 • Binanızın özellikleri derken binanızda baca çıkışı olup olmadığına bakın. Baca çıkışı yoksa ve tercihlerinizi bacalı kombilerden yana kullandıysanız bağlantı yapılamaz ve siz yeni olan kombinizi değiştirmek durumunda kalırsınız. Bu nedenle de önce bina özelliklerine bakın sonra tercihlerinize yön verin. Binanızda baca çıkışı bulunmuyorsa hermetik kombi tercih edebilirsiniz. Hermetik kombi bacalı kombinin aksine daha güvenilir ve daha sağlıklıdır. Eski binalarda oturmamanızı da sağlığınız açısından tavsiye ediyoruz.
 1. Çok ucuz fiyata olan kombileri tercih etmeyin
 • Çünkü ucuz diye aldığınız kombiler beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayamaz. Sürekli arızalanabilir ve bu durumda kombinizin maliyetinde olan bakiyeleri ödemek durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca ucuza satılan kombiler genel anlamda ismi az duyulan kombilerdir. Arıza durumlarında onarım masrafı değişir en önemlisi de parça tedarik edilemeyebilir. Bu gibi durumlar sebebi ile de teknik açıdan sorunlar yaşayabilir cihazınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.
 1. Yakınlarınızdan bilgiler alın
 • Tanıdıklarınız içerisinde mutlaka kombi kullananlar vardır. Yakınlarınızdan alacağınız bilgiler kombi seçimlerinize yön verebilir. Çünkü kombi kullanan yakınlarınız bu durum hakkında bilinçlidir ve seçim öncesinde yapılması gerekenleri bilir. Bu nedenle de kombi kullanan tüm yakınlarınızın ve komşularınızın fikirlerini alın. Fikirlerini göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Yakınlarınızın fikirleri sizlerin düşüncelerinizi değiştirebilir ve her zaman doğru seçime yönlendirebilir.
 1. Marka model araştırması yapın
 • Yapacağınız her bir araştırma zaman kaybına değil doğru seçime sebep olur. Bu nedenle de kombi almadan önce kombi marka modelleri hakkında araştırmalar yapın. Bu şekilde de dairenize uygun, beklentilerinizi karşılayabilecek kombiye ulaşabilirsiniz. Marka modeller konusunda en çok bilineni tercih etmeye çalışın. Hizmet ağını düşünün, servis ağı geniş olsun ki yaşadığınız en ufak sorunda kısa zaman içinde servis soruna müdahale edebilsin ve sizler de sorun yaşamadan cihazlarınızı kullanabilin. İyi ve her daim bilinen markaları tercih ettiğiniz durumlarda beklentinize yanıt alabilirsiniz.
 1. Beklentinizi göz önünde bulundurun
 • Kullanıcı olarak beklentiniz her daim önemlidir. Beklentisini düşünün. Sıcak su kullanımında ve ısınmada beklentiniz nedir? Bunu mutlaka göz önünde bulundurun. Beklentinize yanıt vermeyecek bir kombiyi asla tercih etmeyin. Beklentinize yanıt alabileceğiniz bir kombiyi tercih edin ki sonrasında sorun yaşamayın. Beklentiye yanıt verecek kombi de kapasite açısından iyi olsun. Enerji sınıfı vs. bu gibi araştırmaları mutlaka yapın ve ona göre tercihlerde bulunun.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x