Kombi Zamanlayıcısı

Kombi Zamanlayıcısı Nedir?

Kombiyi ayarlayarak talep ettiğiniz durumda çalışmasını talep ettiğiniz durumda çalışmamasını sağlayabileceğiniz programlama özellikli cihazdır.

Günümüzde çoğu kullanıcı çalışıyor. Kış dönemlerinde kombiyi kapatmak demek daireyi soğutmak demektir. Bir bakıma yakıt tüketimi olmaz fakat kombi açıldığında soğuk olan konutu ısıtmak için neredeyse iki katı kadar yakıt tüketimi yapar. Bu durum göz önünde bulundurularak kombi zamanlayıcısı üretilmiştir. Aslına bakılırsa birkaç marka modeldeki kombide zamanlayıcı bulunur. Buradan ayarlama yaparak istenen vakitte çalışmasını istenen vakitte çalışmamasını sağlayabilirsiniz. Fakat zamanlayıcı özelliği bulunmayan kombiler de olduğu için zamanlayıcı cihaz üretilmiştir.

Kombi Zamanlayıcısı Hangi Kombilerde Kullanılabilir?

Kombi zamanlayıcısının kullanılması için kombi marka modeli veya çeşidi önemli değildir. Zamanlayıcı program saati olmayan tüm kombiler için kullanabilirsiniz. Kombinizde zamanlayıcı özellik bulunuyorsa da mutlaka kullanmalısınız. Bu sayede kombi siz evde olmadığınız zaman çalışmaz, siz eve gelmeye yakın çalışır. Siz de özellikle de kış döneminde tasarrufu yaşayarak sıcak bir ortamda kendinizi bulursunuz.

  • Bizler her zaman kombi kullanımında kombi ayarını kısık tutun, kış döneminde kombiyi sürekli açıp kapatmayın önerisinde bulunuyoruz. Bu önerimizi dikkate alan kadar almayan kullanıcılarımız da var. İşte bu cihaz da kullanıcılarımıza özeldir. Bu cihaza sahip olmak veya temin etmek adına araştırma yapmanız gerekir.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x