Kombiyi İlk Bulan Kimdir?

Kombiyi İlk Bulan Kimdir?

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber kombi ilk olarak Johann Vaillant tarafından icat edilmiştir. Isıtma ve soğutma alanlarında lider çalışmalarını geliştiren Johann Vaillant günümüzde belki de kombi kullanıcılarına oldukça faydalı olan bir cihaz sunmuştur.

Johann Vaillant Kimdir?

Johann Vaillant 1851 yılında Maria Goetzen’in 10. Çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İlk olarak şofben yani sıcak su cihazını bulan Johann bu cihazdan esinlenerek kombi icadını gerçekleştirmiştir. Almanya ülkesinde kurduğu firma ile başarılarında her zaman bir üst seviyeye ilerleyerek yol kat etmektedir. Faaliyetleri esnasında ısıtma ve havalandırma sürecinde liderlik koltuğunu korumaktadır. Bu dönemler de kullanılan Vaillant kombiler Johann Vaillant’ın soy isminden esinlenerek günümüzde satışa sunulmaktadır. Kombilerin dağılımı hemen hemen her ülkeye sağlanmaktadır.

Ülkemizde Vaillant Kombi Kullanımı

Türkiye dahil olmak şartıyla 17 firması 100’ün üzerinde de bütün dünyaya dağılımı sağlanmaktadır. Vaillant Türkiye üzerinde 1992 yılında kurularak yabancı sermayesi ile kurulumunu sağlamıştır. 1992 yılları itibari ile Türkiye’de faaliyetlerini hızla ilerletmeye devam ediyor. Kombi kullanımının başladığı tarih itibari ile birçok avantajını duyan ve öğrenen herkes günümüzde hızla kombi kullanımını tercih ediyor ve rahatlık bakımından pişmanlık yaşamıyorlar. Özellikle kalabalık aileler için tam bir konfor haline gelen kombi yaz kış kullanılıp tercih sebebi olmaktadır. Kombi üretimi sayesinde artık yaz kış duş almak bir yana, kışın soğuk havalarda kullanıcılar ısınma kolaylığından rahatlıkla faydalanabilmektedirler.

Vaillant Amblemi Nereden Esinlenmiştir?

1899 tarihinde bir paskalya Pazar günü Johann Vaillant dergi karıştırırken yumurtadan çıkan tavşan resmini görür. Tavşan resmini beğenir e kendi markasını temsil etmesine karar verir. Şirketin kendi de logosu gibi yıllar geçtikçe çok kez modernize edilmiştir. Ayrıca Avrupa’da ısıtma teknolojisi alanında en çok bilinen logoların başında gelmektedir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x