Vaillant ecoTEC Hata Kodları

F00 hata koduAkış suyu sıcaklık sensörü sorunu.

Çözüm Bu hata, çıkış suyu sıcaklık sensöründe bir sorun olduğunu gösteriyor olabilir. Sensör kablolarında açık devre veya sensörde nem varsa. borular, ekranda bu hata kodu görünür. Bu durumda cihaza müdahale etmeden servisi aramanız gerekmektedir. .

F01 hata kodu

Dönüş sıcaklığı sensörü sorunu.

Çözüm Dönüş sıcaklığı sensöründe bir arıza olabileceğini gösterir. Bu gibi durumlarda, sensör kablolarında kısa devre olabilir veya sensör borularında nem olabilir. Net bir çözüm için servisi aramalısınız.

F10 hata kodu

Akan su sıcaklık sensöründe kısa devre Çözüm Akan su sıcaklık sensörünün kablolarında kısa devre olduğunu gösteren hata kodu.

Bu arıza durumunda kullanıcı olarak Vaillant servisini cihazı rahatsız etmeden aramanız gerekmektedir. Hata kodu F11 Dönüş sıcaklığı sensöründe kısa devre. Çözüm Dönüş suyu sıcaklık sensöründe kısa devre olduğunu gösterir.

F20 Hata Kodu

Güvenlik Kapatma hata kodu (sınır termostat sorunu).

Çözüm Su girişinde veya dönüş ntc de eksik kontak olduğunu anladığımız hata kodudur bu durumda cihazdaki su sıcaklığı maksimum değere ulaşmış ve bu sebeple cihaz bloke olmuştur. Bu durumda cihazın altındaki vanaların ve petek vanaların açık olduğundan emin olmalısınız. Alev üzerindeki x işaretli düğmeyi birkaç saniye basılı tutarak sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

F22/F23/F24 Hata Kodu

Kuru Yanma Problemi (sistemde su yok veya susuz çalışıyor)

Çözüm EcoTEC model kombilerde hemen hemen aynı anlama gelen hata kodlarıdır. ecoTEC kombinin su sifonunu yapmak için linke tıklayıp detayları buradan öğrenebilirsiniz.

F25 hata kodu

Egzoz gazı sıcaklığı yüksek. Çözüm Bu arızanın birçok nedeni vardır. Emniyet termostatı bağlantısında sorun olabilir, kabloda kopukluk olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir veya bacada sorun olabilir. Kesin teşhis ve çözüm için Vaillant servisini aramanız gerekmektedir.

F26 Hata kodu Gaz valfi çalışmıyor.

Çözüm Bu, gaz valfinin çalışmadığını gösteren hata kodudur. Bu durumda, cihaz düzgün bir şekilde açılamaz. Hem elektronik kartında hem de gaz valfinde sorun olabilir. Tespit ve müdahale servisini aramanız gerekmektedir.

F27 Yanlış alev hata kodu.

Çözüm Bu, kombide yanlış alev olduğunu gösteren bir arızadır. Bu arıza durumunda cihazı rahatsız etmeden müşteri hizmetlerini arayınız. İyonizasyon elektrotunda, gaz zırhında veya elektronik kartta sorun olabilir. Algılama ve çözüm için servisi aramalısınız.

F28 Tekleme hata kodu.

Çözüm Bu, cihazın düzgün şekilde açılamadığı anlamına gelen en yaygın hata durumudur.

F32 hata kodu

Fan hatası. Çözüm ecoTEC kombinasyon modeli bu hatayla düzgün şekilde akamaz.

F49 hata kodu

Voltaj sorunu. Çözüm eBUS kısa devre, aşırı yük Böyle bir durumun oluşabileceğini gösteren hata kodudur. Bu, düşük veya yüksek giriş voltajı nedeniyle de oluşur. Bu arıza durumunda cihazı kurcalamayınız. Otomatik sıfırlama gerçekleştirilir. Bir dakika bekleyin ve sorun düzelmezse müşteri hizmetlerini arayın. Anakart voltaj nedeniyle yanabilir. Arıza giderildikten sonra arızanın tekrarlanmaması için mutlaka “kombi kumanda” kullanmalısınız.

Hata kodu F61

Gaz kabı kontrol hatası. Çözüm Benzin deposu sahibine giden kablo demetinde sorun olabilir, depo sahibi veya elektronik kartı arızalı olabilir Kesin teşhis ve çözüm için Vaillant Servisi ile İletişime Geçin Mutlaka Arayın

Hata kodu F62

Gaz deposunu kapatmada gecikme. Çözüm Gaz gemisinin kapanması gerekirken geç kapandığını gösteren hata kodudur.

Hata kodu F63

EEPROM arızası. Cihazı rahatsız etmeden servisi aramanız gerekir. F64 hata kodu Elektronik NTC hatası. Çözüm Besleme veya dönüş suyu ntc’de kısa devre olduğunu gösteren hata kodudur. Bu hata durumunda sorun elektronik kartla da ilgili olabilir, yardım için müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz.

Hata kodu F65

Elektronik kartında yüksek sıcaklık hatası. Çözüm Elektronik kartında dış etkenlerden dolayı yüksek sıcaklık tespit edildiğini gösterir. Hata detaylarına ulaşabilirsiniz.

F67 Hata Kodu

Elektronik Alev Sorun Giderme Bir alev sinyalinin alındığını gösteren beklenmeyen hata kodu. Elektronik kartta bir sorun olabilir. Tespit ve çözüm için Vaillant Servisini arayın.

Hata kodu F68

Kararsız alev sinyali. Çözüm Alevin amaçlandığı gibi sağlanmadığını gösterir. Bu durumda gaz vanasında, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta bir sorun olabilir. Yoğuşma yolu tıkanmış olabilir. Kesin teşhis ve çözüm için servisi aramanız gerekmektedir.

F70 hata kodu

Geçersiz cihaz kodu. Çözüm Elektronik kart ve ekran kartı daha önce değiştirilmişse, cihaz kodunun sıfırlanması gerekir. Yanlış veya eksik güç kodlaması olabilir. Hatayı tanılamak ve düzeltmek için servisi aramanız gerekir.

F71 Hata kodu

Akış sıcaklık sensörü arızalı. Çözüm Bu, çıkış suyu sıcaklık sensörünün sabit bir değer bildirdiğini gösteren hata kodudur. Besleme suyu sıcaklık sensörü arızalı olabilir veya darbe suyu hattına doğru şekilde bağlanmamış olabilir. Sorunu teşhis edip düzeltmek için müşteri hizmetlerini aramanız gerekir.

F73 Hata Kodu

Su Basıncı Sensörü Sinyali (Çok Düşük) Çözüm Su basıncı sensöründe; Bu sorun, besleme hattında kısa devre, açık veya kısa devre olduğunda oluşur. Algılama ve çözüm için müşteri hizmetlerini aramanız gerekir.

F74 Hata kodu

Su basıncı sensörü sinyali (çok yüksek). Bu, bir sorun olduğunu gösteren bir hata durumudur. Bu sorunla karşılaşırsanız mutlaka müşteri hizmetlerini aramalı ve cihaza müdahale etmemelisiniz.

Hata kodu F75

Pompa çalıştığında basınç farkı algılanmıyor. Çözüm Hata durumu birçok nedene bağlıdır.

F77 hata kodu

Pompa arızalı. Çözüm Duman toplayıcıdan geri besleme olmadığını veya yoğuşma pompasında bir sorun olabileceğini gösteren hata kodudur. Hiçbir müdahalede bulunmadan direk servisi aramanız gerekmektedir.

Hata kodu F78

Harici denetleyicideki sıcak su çıkış sensörünün kesintiye uğraması. Çözüm Bu, kullanım sıcak suyu sensörünün baypas edilmediğini gösteren bir arızadır. Müdahale etmeden servisi aramanız gerekir.

Hata kodu F83

Besleme veya dönüş sıcaklık sensörü sıcaklık değişikliği sorunu. Çözüm Bu hata durumunda önce basıncı kontrol edin, basınç düşükse su basın. Basınç normalse veya sorun selden sonra düzelmezse, besleme veya dönüş sıcaklık sensörünün küçük bir sıcaklık farkı kaydettiğini veya herhangi bir değişiklik kaydetmediğini göstermesi muhtemeldir. Bu durumda, arıza tespiti ve onarımı için servisi aramanız gerekir.

F84 Hata kodu

Gidiş-dönüş sıcaklık sensörünün sıcaklık farkı tutarsız. Çözüm Bu, gidiş ve dönüş sıcaklık sensörlerinin tutarsız değerler bildirdiğini gösteren bir hata kodudur. Sensörler değiştirilmiş veya yanlış takılmış olabilir. Algılama ve çözüm için servisi aramanız gerekir.

F85 hata kodu

Gidiş veya dönüş sıcaklık sensörü yanlış takılmış. Çözüm Gidiş veya dönüş sıcaklık sensörünün aynı boruya veya yanlış boruya monte edildiğini gösterir. Tespit ve müdahale servisini aramanız gerekir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x