Yerden Isıtma Çeşitleri

Yerden Isıtma Çeşitleri Nelerdir?

  • Borulu Sulu Zeminden Isıtma Özellikle de büyük alanlarda tercih edilmektedir. Mesela binalar, villalar, sıklıkla kullanılan binalar ya da iş yerleri yoğun kullanım alanları arasına girmektedir. Sistem her tür alternatif enerji kaynağı ile beslenebilmektedir. Özellikle de ısı pompası ile ya da güneş enerjisi ile ekonomik ısıtma sağlanabilen sistem olmaktadır.
  • Elektrik Kablolu Zeminden Isıtma Genel anlamda küçük ya da orta büyüklükte olan binalarda, dairelerde, hamam gibi yerlerde, kapalı balkonların ısıtılmasında, kış bahçelerinde veya hafta sonu ev diye adlandırılan yerlerde kullanılır. Çalışması sadede elektrik enerjisine bağlıdır. Tesisat ve ısıtıcı kaybı oluşmaz. Bu sebeple de iyi sonucu genel anlamda küçük dairelerde, hamam gibi yerlerde ve en önemlisi de izolasyonlu binalarda verebilmektedir. Çok kontrollü ısıtma şekli olarak da adlandırabiliriz.
  • Karbon Filmle Zeminden Isıtma Özellikle de parke ve bunun yanı sıra halı altı ısıtma konusunda kullanılmaktadır. Çalışmasını direk olarak elektrikle sağlar. Yer zemine parke döşenmeden önce veya var olan parke kaldırılmadan önce uygulanmaktadır. Her mahal ayrı bir termostat yardımı ile kontrol altına alınmaktadır. Özellikle de kesikli kullanıma uygun olarak bilinir. En önemli özelliği tesisat aynı zamanda ısıtıcı kaybı olmaksızın radyatörlü ısıtmaya rekabet gösterilmesidir. Camilerin ısıtılmasında başka bir alternatif olmadan tek çözüm bu sistem olmaktadır.

Yerden ısıtma çeşitlerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Tabi seçim sırasında konutunuzun özellikleri de önemlidir. Konutunuzun özelliği gereği hangi çeşit yerden ısıtma gerekli ise ona göre seçim yaparsanız eğer beklentinize yanıt almış olursunuz.

Yerden ısıtma çeşitlerini tercih ederken önerimiz uzman yardımı almanızdır. Ancak bu şekilde beklediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Günümüzde yerden ısıtma sistemleri yerine kalorifer sistemi daha çok tercih edilmektedir. Bu sebeple de önerimiz yerden ısıtma sistemi tercih edeceğiniz zaman bu konuda iyi araştırmalar yapmanızdır. Genelde yeni binalarda müteahhitler yerden ısıtma sistemini tercih ederek bina yapımında inşaat durumunda iken konut içerisine yapabilmektedir. Bu durumda da uygun olan ne ise tesisata göre uygulama yapılır. Sizlere de tercih yapma seçeneği kalmaz. Direk kullanmak durumunda kalırsınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x