Airfel Digifel Premix C1 17 Arızası

Airfel Digifel Premix C1 17 Arıza Kodu Nedir?

Yüksek basınç sorunu demektir.

Airfel Digifel Premix model kombide C1 17 hata kodu ile karşılaştığınız zaman bar değerine bakın. Bar göstergesinin 2,5-3 bar civarında olduğunu göreceksiniz. Kombi basıncı yükseldiği için yani olması gereken değerin üstünde olduğu için cihaz bu arıza kodunu veriyordur. Bu durumda yüksek olan basıncı düşürmeniz gerekmektedir.

Digifel Premix Kombide Yüksek Basıncı Düşürme

  • Digifel Premix kombiye en yakın radyatör havasını almak Yüksek olan basıncı düşürmede en etkili, en basit ve önerdiğimiz uygulamadır. Kombinize en yakın kaloriferin hava alma kısmını açarak oradan su alabilirsiniz. Su aldığınız sürece basınç azalacaktır. Bu şekilde ideal su basınç seviyesini ayarlayabilirsiniz. Bar saati 1,5 bara gelene dek su alırsanız sorun çözümlenmiş olur. Su alırken bu bölümün altına mutlaka kova ya da kap tutmayı unutmayın.
  • Tahliye vanasını açmak Her konutta tahliye vanası olmaz. Tahliye vanası kombi altında bulunan emniyet ventili ile karıştırılmamalıdır. Tahliye vanası tesisat borularının bulunduğu yerde olur. Bazen açık yerde bazen de sıva altında olabilmektedir. Varsa eğer kırmızı renktedir. Açıldığında tazyikli su alınarak da basınç düşürülebilmektedir.

Bu iki yöntemden hangisi kolayınıza geliyor ise uygulayarak yüksek olan basıncı düşürebilir Airfel Digifel Premix C1 17 Arızası nı çözümleyebilirsiniz.

DİP NOT: Makalemizde sunduğumuz bilgileri incelediniz. Belirtilen işlemleri “yalnızca kombiye fazla su bastığınız zaman uygulamalısınız.” Kombi basıncı eğer kendi kendine yükseldi ve akabinde bu durum yaşandı ise siz fazla suyu tahliye ettikçe cihaz basıncı yükseltmeye devam edecektir. Yani bu bir arıza olduğu için bu durumda mutlaka servis yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x