Airfel Digifel Premix C1 56 Arızası

Airfel Digifel Premix C1 56 Arıza Kodu Nedir?

Voltaj problemidir.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapmalı?

Digifel Premix model kombilerde karşılaşılan bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız. Cihaz bu durumda otomatik resetlenecektir. Sorunun yaşanılmasındaki sebep konuta gelen voltajın düzenli olmamasıdır. Bu durumda elektrikçi çağırarak öncelikle konutunuza gelen voltajı ölçtürebilirsiniz. Voltaj ölçümü sonrasında düşük ya da yüksek çıkar ise elektrikçi önerilerine uyulabilir. Fakat normal çıkarsa eğer Digifel Premix model kombi düzgün gelmeyen voltaj sebebi ile arızalanmış demektir. Bu durumda servis yardımı almalısınız.

Arızanın Çözümü

  • Digifel Premix kombide anakart arızası Kombinizde voltaj sorunu varsa ve cihaz otomatik resetlenmesine rağmen uzun süre beklediğiniz halde arıza durumunda düzelme olmuyorsa, voltajı ölçtürdüğünüzde normal (220 volt) çıkıyorsa bu durumda anakart arızası ile karşı karşıyasınız demektir. Çünkü anakart düşük veya yüksek gelen voltaj sebebi ile arızalanabilmekte veya yanabilmektedir. Bu durumda çözüm için anakarta uzman servis ekibi tarafından müdahale edilmelidir. Parça yandıysa veya hasar gördüyse anakart tamiri de yapılabilir. Kullanıcı talebi veya kartın arıza durumuna göre değişim işlemi yapılarak da sorun çözümlenebilir.

Arıza durumu tekrar edebileceği için, yine bu sorunla karşılaşmamak adına mutlaka “Kombi Regülatörü” cihazı kullanmalısınız.

Regülatör cihazı voltajı dengeleyerek bu sorunu tekrar tekrar yaşamanızı engeller. Bu alanda oluşabilecek masrafların da önüne geçmiş olur.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x