Airfel Kombi LP Arızası

Airfel Kombi LP Arızası Nedir?

Düşük basınç problemidir.

Bu sorun öncesi Airfel kombi ekranında anahtar sembolü belirir. “r” butonuna birkaç saniye kadar basılı tutulup cihaz resetlendiğinde ekrana bu kod yansıyabilir.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Arıza durumunda servis çağırmaya gerek yoktur. Tesisat basıncı düşük olduğu için kombiye su basılarak basınç yükseltilmeli, sorun çözümlenmelidir. İşlem çok basittir. Ancak işlem nasıl yapılacağını, neyle yapılacağını bilmek gerekir. Bilinçli hareket edilirse kısa sürede cihaz normale dönecektir.

Arıza Çözümü

Bilmenizi İsteriz: Bu sorun genelde Airfel Digifix, Airfel Digifix Duo, Airfel Digifel, Airfel Digifel Duo ve Airfel İntegrity model kombilerde karşımıza çıkar. Modellere göre işlemin yapılmasını sağlayan doldurma musluklarının yeri değişmektedir.

Airfel Digifix ve Digifix Duo kombilerde doldurma musluğu sağ altta monteli mavi renktedir.

Airfel Digifel ve Digifel Duo kombilerde doldurma musluğu sağ altta monteli mavi renktedir.

Airfel İntegrity model kombilerde doldurma musluğu sol altta monteli mavi renktedir.

Kombinizin modeline göre mavi renkteki doldurma musluğunu sol tarafa doğru yavaşça çevirin. Çevirdiğiniz an su sesi gelmesi gerekir.

Doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi gelmiyorsa;

Dairede su kesintisi olabilir, soğuk su giriş vanası kapalı olabilir veya doldurma musluğu bozuk olabilir.

  • Dairede su kesintisi varsa su gelene kadar kombiyi kapatmalı, su geldikten sonra kombiyi açarak su basma işlemi uygulamalısınız.
  • Soğuk su giriş vanası kapalıysa (vanayla boru aynı hizada değilse) vanası açık konuma getirmeli ondan sonra su basma işlemini uygulamalısınız.
  • Doldurma musluğu boşa dönüyorsa yani bozuksa parça değişimi için servis yardımı almalısınız.

Doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi geliyorsa yuvarlak bar saatini takip edin. Bar saati 1.5 bara geldiği zaman doldurma musluğunu sağa çevirip kapatın ve iyice sıkın.

İşlemi yapmanıza rağmen yine de LP uyarısı devam ediyorsa “r” tuşuna birkaç saniye kadar basılı tutarak kombiyi resetleyin. Uyarı hala devam ediyorsa, su sesi gelmesine karşın bar saatinde hareketlilik yoksa, doldurma musluğu kırıldıysa, işlemi çok sık yapmak durumunda kalıyorsanız bu gibi durumlarda mutlaka servis yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x