Alarko Kombi E04 Arızası

Makalemizde sunduğumuz bilgiler; Alarko Seradens Super SRS 20/24/28/36, Seradens Super Plus SSP 20/24/28/36 Premiks ve Alarko Super Fit model kombiler için geçerlidir.

Alarko Kombi E04 Arızası Nedir?

Düşük tesisat basıncı sorunudur.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Bu gibi basit sorunlarda servis çağırmadan sorun kısa sürede tek bir müdahale ile çözümlenebilir. İşlemi doğru şekilde ve eksiksiz yapmak gerekir.

Kombi tesisat basıncı 1 barın altına düştüğünde basıncı yükseltmek, kombi tesisatına su basmak gerekir. Bu uygulama hemen hemen her kombide bulunan doldurma musluğu ile yapılmaktadır.

  • Kombinizin sol altında bulunan mavi veya siyah renkteki (genellikle mavi renkte olur) doldurma musluğunu kendi solunuza yani saat yönünün tersine doğru yavaşça çevirin. Parçayı çevirdiğinizde mutlaka su sesi duymanız gerekir. Su sesi duyduktan sonra basınç değerini takip etmeniz veya ekrandaki uyarıyı kontrol etmeniz gerekir. Basınç değeri 1 ile 2 bar arasına geldiğinde veya ekrandaki E04 uyarısı silindiğinde doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmalı ve iyice sıkarak kapattığınızdan emin olmalısınız.

Bu işlem uygulanarak sorun çözümlenir. Ancak basit gibi görünen bu işlem bazen bazı aksaklıklar sebebiyle yapılamayabilir veya çok sık yapılmak zorunda kalınabilir.

  1. Doldurma musluğu sıkışmış dönmüyorsa,
  2. Doldurma musluğu dönüyor ancak su sesi gelmiyorsa,
  3. Doldurma musluğu dönüyor, su sesi geliyor ancak hata kodu silinmiyorsa,
  4. Doldurma musluğu işlem sırasında kırıldıysa,
  5. Bu sorun günde veya haftada birkaç kereden fazla yaşanıyorsa,

Buna benzer yaşanan tüm aksaklıklarda mutlaka teknik servis yardımı almalı, can ve mal güvenliğiniz açısından cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x