Alarko Serena E06 Arızası

Alarko Serena E06 Arıza Kodu Nedir?

Sıcak su ntc (sensör) sorunudur.

Kullanıcı Bu Durumda Ne Yapabilir?

Yaşanılan bu arıza durumunda kullanıcının yapması gereken tek uygulama resetlemedir. Serena model kombinizi bu arıza kodu ile karşılaştığınız zaman resetlemeniz gerekmektedir. Sıcak su ve kalorifer düğmeleri arasında yer alan ufak “R” konumlu düğmeye bir kez basmanız resetleme işlemi yaptığınız anlamına gelir. Serena model farklı kombiler de yer almaktadır. Bu kombilerde reset düğmesi yer almaz. Kırmızı açma-kapama butonu yer alır. Açma-kapama işlemi yapılarak da Serena model kombinizi resetleyebilirsiniz. Maksimum 3 reset uygulaması sonrasında sonuç alamıyorsanız bu durumda işlemi ve müdahaleyi sonlandırarak servis yardımı almanızı öneririz.

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

  • Sıcak su sensörü (ntc si) arızalı olabilmektedir Kombideki sıcak suyu ölçerek anakarta bildiren bir parçadır. Ufak bir parça olmasına karşın işlevi büyüktür. Genelde sıcak su arızalarında karşımıza çıkabilmektedir. Arızalandığı zaman bu ve buna benzer daha birçok sorun yaşanabilmektedir. Arızalı olduğu durumlarda tamiri olmaz. Değişimi ile sorun giderilir.
  • Sıcak su sensör kablolarında sorun olabilmektedir Sıcak su sensör kablolarında kopukluk veya kısa devre durumu olduğu zaman bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda kablolar ile alakalı kontroller yapılır, bir arıza veya aksaklık durumu söz konusu olursa çözümlenir ve sorun giderilmiş olur.
  • Sıcak su sensör borularında nemlenme olabilmektedir Sıcak su sensörüne bağlı borularda nemlenme durumu söz konusu olduğunda da bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka uzman yardımı alınması gerekmektedir. Yerinde tespit yapılır ise zaten sorunun sebebi de anlaşılarak müdahale yapılacaktır.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x