Ariston Egis Kombiyi Resetleme

Ariston Egis Kombiye Reset Atma

Ariston Egis kombilerin üst kısımda mevcut olan 40-90°C arası olan ledlerin yanıp sönmesi halinde arıza olduğu anlaşılabilir. Bu durumda bazen tek bir led yanıp sönebilir, bazen birkaç led aynı anda yanıp sönebilir. Ayrıca bu ledlerin alt kısmında yer alan 3 ledden biri de yine yanıp sönerek uyarı verebilir.

Ledlerin yalnızca yanması cihaz içindeki suyun sıcaklık derecesini gösterir. Örneğin 40 ve 50°C ledi aynı anda sabit bir şekilde yanıyorsa bu cihaz içindeki suyun sıcaklığının ortalama 50°C civarında olduğunu belirtir. Bu bir arıza durumu değildir.

Ariston Egis Kombi Nasıl Resetlenir?

  • Ledlerin yanıp sönme durumunda Ariston yazısının alt kısmında on/off düğmesinin sağında “reset” yazan düğme vardır.
  • “reset” düğmesine yaklaşık 2 saniye basılı tutup parmağınızı çekin.
  • Cihaz bu şekilde resetlenmiş olur.

Tek bir resetleme işlemi sonrasında olur da sorunda düzelme olmazsa bu işlemi arka arkaya en fazla 3 kez uygulayabilirsiniz. Ancak 3 resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmazsa cihazı resetlemeyi bırakarak servis çağırmanız gerekir.

Kombi her arıza durumunda resetlenmez veya her resetleme işleminden sonra sorun düzelir garantisi vermez. Resetleme işlemi belli başlı arızalarda yapılmalıdır. Ayrıca işlemin en fazla 3 kez uygulanması önerilir. Cihaz arka arkaya 3 resetleme işlemine rağmen düzelmiyorsa parçalarla alakalı bir sıkıntı olduğu anlamına gelir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x