Baymak 88 Arızası

Baymak 88 Arızası Nedir?

Harici bir sorundur ve genelde elektronik kart arızası olarak karşımıza çıkar. Bazı Baymak kombi modellerinde ekranda E88 arızası olarak da belirebilir.

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

Kombide anakart arızası olarak adlandırabileceğimiz bu arıza durumu birçok sebebe bağlı olabilmektedir. Çünkü anakartın birçok arızalanma sebebi bulunmaktadır. Bu sebepleri kısaca sıralamak gerekirse eğer;

  • Voltaj dalgalanmaları sebebi ile sorun yaşanıyor olabilir,
  • Anakart kullanım ömrünü yitirmiş olabilir (cihaz çok eski ise),
  • Kombide arızalı olan farklı parçalar anakartı bozmuş olabilir.

Bu gibi durumlar sebebi ile Baymak kombinizde bu hata kodu ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Baymak kombiniz bu arıza kodunu veriyor ise kombi hiçbir konumda çalışma yapamaz. Baymak kombide beyin görevinde olan anakarta müdahale edilmesi gerekir.

Baymak 88 Arızasının Çözümü

Çözüm için öncelikle Baymak kombinin işin uzmanı tarafından yerinde görülmesi gerekir. Tespit sonrası anakartta kesin sorun olduğu görülür ise anakart arıza tespiti için teste alınır. Test sonucunda arızalı olduğu anlaşılır ise kullanıcı onayı alınarak tamiri yapılır veya kullanıcı talebi üzerine sıfır anakart ile değişimi yapılır. Sorun anakarta yapılan müdahale sonucunda çözümlenmiş olur.

Anakart tamiri olacaksa muhtemelen aynı gün, harici durumlarda maksimum bir gün sonrasında onarılmış vaziyette Baymak kombiye takılarak cihaz çalışır şekilde teslim edilecektir. Parça tamir edilemeyecek durumda ya da kullanıcı değişimini talep ediyor ise sıfır parça teminatı genelde aynı gün yapılmakta olup, cihaz yine çalışır durumda kullanıcısına teslim edilmektedir.

Baymak 88 veya E88 arızası çözümü için yapılan anakart tamiri veya değişimi gibi uygulamalar uzman ekibimizce aynı gün içerisinde yapılmakta olup, tamir veya değişim gibi uygulamalarımız 1 yıl servis ve işçilik ile birlikte garantimiz altındadır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x