Baymak Baxi Luna 3 Hata Kodları

Yazımızda sunacağımız bilgiler Baymak Baxi Luna 3 240 Fi/ 310 Fi/ 240 i model kombiler için geçerlidir. Baxi Luna 3 240 Fi ve 310 Fi model kombiler hermetik olup, Baxi Luna 3 240 i model kombiler bacalı kombilerdir.

E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi bekletim problemi.(*3*)

Çözüm Baxi Luna 3 model kombilerde sıkça karşılaşılan bu sorunda cihazın ateşleme yapmadığını anlayabiliriz. Arıza durumuyla karşılaşıldığında servis öncesi neler yapmak gerekir ve arızanın sebepleri neler olabilir?

E02 Arıza Kodu Güvenlik termostat problemi.(*3*)

Çözüm Aşırı ısınma durumlarına karşı güvenlik görevinde olan limit termostatın olaya müdahale ettiğini belirten hata kodudur. Bu arıza durumunda ilk olarak “R” konumlu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapmanız gerekmektedir. Resetleme peşinden sorunda düzelme olmaz ise kombi su basıncını denetim etmelisiniz. Tazyik ideal değerde ise; petek ve döşem vanalarına bakarak vanaların açık olduğundan bilhassa de 3 petek vanasının kesinlikle açık olduğundan güvenilir olmalısınız. Bu işlemlere karşın hala problem devam etmekte ise; sensör, kart, üç yollu vana, pompa, eşanjör benzer biçimde parçaların ek olarak tesisatın ve kalorifer dönüş filtresinin denetim edilmesi gerekir.

E03 Arıza Kodu Hava akış problemi.(*3*)

Çözüm Baymak Baxi Luna 3 model kombilerde çeşit olması sebebi ile bu sorunda karşımıza çıkan arızalı parçalar da değişmektedir.

E04 Arıza Kodu Geçici alev kaybı problemi.(*3*)

Çözüm Brülörde yanma oluşumu sonrasında alev kaybı yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu durumda ilkin “R” konumlu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmaz ise; iyonizasyon elektrodunda, anakartta yada gaz armatöründe problem olabilir. Tespit için ve çözüm için servisi aramalısınız.

E05 Arıza Kodu Isıtma devresi sensör problemi.(*3*)

Çözüm Her ne kadar ısıtma devresi sensörü hatası benzer biçimde görünse de problem bir tek sensöre bağlı olmamaktadır.

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu devresi sensör problemi.(*3*)

Çözüm Sıcak su sensöründe problem bulunduğunu bildiren arıza durumudur. Sıcak su alamazsınız. Bu arıza durumunda sıcak su ntc sinde, ntc kablolarında yada borularında problem olabilir. Net tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi için servisi aramalısınız.

E10 Arıza Kodu Düşük su basıncı arızası.(*3*)

Çözüm Genel anlamda sık karşılaşılan bir sorundur. Bu arıza durumunda döşem su basıncı düşük anlamına gelir, doğrusu cihazın gereksinim duyan suyu basmanız gerekir.

E25 Arıza Kodu Maksimum ısı uyarısı.(*3*)

Çözüm Kombi tesisatındaki suyun maksimum seviyeyi aştığını belirten bir arıza kodudur.

E35 Arıza Kodu Alev oluşum problemi.(*3*)

Çözüm Brülörde alev oluşumunda problem bulunduğunu belirten arıza kodudur. Bu şekilde bir sorunla karşılaştığınız an ilk olarak “R” konumuna birkaç saniye kadar basmalı ve kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işleminden sonrasında arızada düzelme durumu olmaz ise işlemi birkaç kez daha uygulayın. Netice aynı ise bu durumda Baymak Servisi’ni arayın. İyonizasyon elektrodunda, anakartta yada gaz valfinde arıza olabilir. Tespit ve müdahale uzman servis ekibi tarafınca yapılacaktır.

E80 Arıza Kodu Devresel denetim sistem problemi.(*3*)

Çözüm Bir nevi anakart problemi olarak adlandırılabilir. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan direk servisi aramalısınız.

E97 Arıza Kodu Yanlış enerji besleme problemi.(*3*)

Çözüm Voltaj problemi olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur.

E98/99 Arıza Kodu Ana denetim panosu elektriksel arıza.(*3*)

Çözüm Elektronik kartta yada bağlantılarda problem olabileceğini belirten arıza kodlarıdır. Bu durumda cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x