Baymak Baxi Luna 3 Kombiye Su Basma

Baxi Luna 3 Kombiye Nasıl Su Basılır?

Baxi Luna 3 kombiye su basmak için cihazın alt kısmında yer alan kırmızı vanayı kullanmalısınız. Bu vana doldurma musluğudur.

Kombi altında monteli durumda olan göstergenin biraz solunda yer alan “köşeli kırmızı musluğu sola çevirdiğiniz zaman cihaza su basmış olursunuz.” Musluğu çevirmeniz sonrasında cihazdan su sesi gelir ve sağ köşede yer alan basınç göstergesinde ilerleme olur. “1 ile 2 bar arası ideal basınç seviyesidir.” Bu değere gelene kadar su basma işlemini devam ettirin. İşlem bitiminde parçayı sağa çevirip kapatın ve iyice sıkın.

 

Basıncın Düşük Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Yukarıdaki resimde Baymak Baxi Luna 3 model kombi görüntüsü vardır. Sağ köşeye bakarsanız basınç göstergesi olduğunu göreceksiniz. Baymak Baxi Luna 3 model kombi panelinde “E10 arıza kodu” olduğunda bu göstergeyi kontrol edin. 0-1-2-3-4 diye sıralanan göstergenin 0 a yakın olduğunu gördüğünüzde basınç düşük demektir ve cihaza su basmanız gerekmektedir. Ekranda E10 hata kodu olmadan da bu göstergeyi takip ederek basıncın düşük olduğunu anlayabilirsiniz.

İşlemi yapma sırasında doldurma musluğundan su sesi gelmiyorsa doldurma musluğu arızalı demektir. Doldurma musluğunu çevirdiniz su sesi geliyor fakat basınç değeri sabit kalıyorsa göstergede sorun vardır. Su basma işlemini yaptınız fakat ekranda hala E10 arıza kodu yanıyor resetlemenize rağmen düzelme olmuyorsa doldurma musluğu basınç anahtarında sorun vardır. Bu gibi durumlarda servis yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x