Baymak Dolcevita E06 Arızası

Baymak Dolcevita E06 Arıza Kodu Nedir?

Sıcak su sensör sorunudur. Bu sorunda kombiniz suyu ya hiç ısıtmaz ya da verimli ısıtmaz.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

  • Dolcevita Kombiyi Resetleme Dolcevita kombilerin de kendi içlerinde birkaç çeşidi olabilmektedir. Bazı modellerinde “R” harfinde düğme olur bazı modellerinde ise düğme yer alır ve “R” konumuna çevrilerek resetleme işlemi yapılır. Kullandığınız Dolcevita kombide “R” harfinde düğme varsa birkaç saniye kadar basarak resetleme işlemi yapabilirsiniz ya da “R” konumuna düğmeyi getirerek de resetleme işlemi yapabilirsiniz.

Resetleme işlemi sonrasında ekrandaki E06 hata kodu devam ederse işlemi maksimum 3 kez daha tekrar edebilirsiniz. Defalarca yapılan resetleme işlemi sonrasında sonuç aynı ise yani arıza durumunda düzelme olmuyor ise uzman Baymak Servisi’nden yardım alınmalıdır. Cihaza başka bir müdahalede bulunmayın.

Arızanın Çözümü

  • Sıcak su sensörü arızalı olabilir Sıcak su sensörü Dolcevita kombide suyun sıcaklığını ölçerek anakarta bildirmekte ve anakarttan aldığı emir ile sıcak su sistemini çalıştırmaktadır. Sıcak su kullanımını sağlayan önemli parçaların başında gelir. Arızalı olduğunda sıcak su alınamaz veya su beklenen ısıda olmaz. Bu durumda çözüm parça değişimi ile gerçekleşir.
  • Sensör kablolarında kopma kısa devre durumu olabilir Sıcak su sensör kablolarındaki kopukluk veya kısa devre durumlarında sıcak su alınamaz ve kullanıcılar bu sorunla karşı karşıya kalabilir. Sıcak su sensörü kablolarında karşılaşılan aksaklık giderildiğinde sorun çözümlenir.
  • Sensör borularında nemlenme olabilir Sıcak su sensör borularında nemlenme olduğunda da yine ekranda bu hata kodu yer alabilir. Bu durum da genelde sıcak su alımına engel olabilmektedir. Uzman ekip müdahalesi sonucunda sorun çözümlenecektir.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x