Baymak Dolcevita Felice Arıza Kodları 240/310

Makalemizdeki bilgiler Baymak Dolcevita Felice 240/310 arıza kodları hakkındadır.

E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme problemi.

Çözüm Brülörde yanma olmadığı süre aygıt ekranda bu hata kodunu verir. Bu şeklinde arıza durumları genel anlamda oldukca sık yaşanır.

E02-F02 Arıza Kodu Hatalı alev oluşum problemi.

Çözüm Brülörde hatalı alev oluştuğu süre ekranda beliren arıza kodlarıdır. Servis öncesi R konumlu düğmeye basarak aleti resetlemelisiniz. Arızada düzelme olmadığı taktirde tespit yapılıp probleminin çözümlenmesi için servis desteği almalısınız.

E03 Arızası Aşırı ısı problemi.

Çözüm Döşem su sıcaklığının aşırı yükseldiği durumlarda güvenlik sensörünün araya girdiğini belirtir.

E04-E05-E06-F23 Arızası Hava akış problemi.

Çözüm Bu mesele birçok sebebe bağlıdır.

E08 Arıza Kodu İyonizasyon arızası.

Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak R konumlu reset düğmesine basarak kombinize reset atmalısınız. Reset uygulamasından sonrasında arızada düzelme eğer olmazsa eğer; iyonizasyon elektrodu, gaz armatörü ya da elektronik kart şeklinde mühim parçalarda mesele olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması için servisi aramanız gerekir.

E09 Arıza Kodu Gaz valfi geri besleme problemi.

Çözüm Gaz valfi bobinlerinde sorun olabileceğini ya da anakartın arızalı olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmaksızın uzman desteği almanız gerekmektedir.

E12/E21/F25 Arıza Kodu Anakart problemi.

Çözüm Cihazın elektronik kartında mesele olabileceğini belirten arıza kodlarıdır. Bu arıza durumlarında cihaza müdahale etmeden probleminin çözümlenmesi açısından Baymak Servisi yardımı almalısınız.

F13 Arıza Kodu Reset kilitlenmesi.

Çözüm R konumlu düğmeye kısa sürede olması gerekenden fazla basıldığında bu mesele karşımıza çıkar. Arızanın çözümlenmesi için cihazınızı şalterinden kapatıp birkaç saniye sonrasında açmalısınız. Mesele düzelmezse servisi arayabilirsiniz.

F22 Arıza Kodu Düşük voltaj arızası.

Çözüm Kombiye gelen voltajın düşük bulunduğunu belirtir. Bu sorunda voltajın düzelmesini beklemenizi tavsiye ederiz. Bir süre kadar bekleyin. Voltaj düzeldiğinde mesele da düzelebilir. Uzun süre bekleme sonucunda sorunda düzelme olmadığı görülür ise bu anakartta mesele olabileceğini belirtir. Muhtemelen voltaj sebebi ile anakart yanmıştır ya da hasar görmüştür. Arızanın onarılması açısından servisi aramanız gerekmektedir. Yalnız arıza durumu tekrardan yaşanabilir. Aynı problemi tekrardan yaşamamak için voltajı düzenleyen Kombi Regülatörü cihazını kullanmanızı önermekteyiz.

F31 Arıza Kodu Merkezi ısıtma sensör problemi.

Çözüm Kalorifer ntc sinde oluşan arıza, ntc borularının rutubet yapması yada ntc bağlantılarında mesele olması sebebi ile yaşanmış olan arıza durumudur. Arıza yerinde görülür ise net teşhis konulabilir ve mesele çözümlenebilir. Bu yüzden önerimiz cihazınıza müdahale etmeden Baymak Servisi’ni aramanız ve yardım almanızdır.

F32 Arıza Kodu Dış hava sensör arızası.

Çözüm Her kombide bulunmayan bir parçadır dış hava sensörü. Görevi ise dışarının sıcaklığına bağlı cihazın çalışmasını sağlamaktır. Kombiniz dış hava sensörü ile çalışıyor ise sensör değişimi ile ya da bağlantılarındaki probleminin giderilmesi ile arıza çözümlenebilir. Kombiniz dış hava sensörü ile çalışmıyor ise bu durumda elektrik aksağında mesele olabileceğinden arıza yerinde görülür, tespit yapılır ve mesele uzmanı tarafınca çözümlenir.

F33 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör arızası.

Çözüm Sıcak su ntc sinin arızalanması, ntc kablolarında mesele olması ya da ntc borularında nemlenme olması halinde yaşanmış olan arıza kodudur. Bu sorunda önerimiz cihaza müdahalede bulunmamanız ve en kısa sürede uzman desteği almanızdır.

F37 Arıza Kodu Düşük su tazyik arızası.

Çözüm Tesisattaki su basıncının yetersiz olması halinde ekranda beliren arıza kodudur. Doğrusu cihazdaki su yetersiz olduğundan aygıt bloke konumdadır. Bu arıza durumunda cihaza su basarak problemi çözümleyebilirsiniz. İşlem yalnızca doldurma musluğu ile yapılabilmektedir. Doldurma musluğu kombi altında monteli bir parçadır. Sola çevrilerek açılır ve su sesi vardığında bar kıymeti yükselir. 1,5 bara kadar su basmalısınız. Su basma işlemi bittiğinde mesele düzelir. Doldurma musluğunu ne olursa olsun kapatın, açık kalmasın. Ekrana bakmış olduğunuzda “AP” uyarısı bulunduğunu görmüş olacaksınız.

F59 Arıza Kodu Gaz valfi hatası.

Çözüm Cihazın ateşleme sistemindeki en mühim parçalardan biridir gaz valfi. Bu arıza durumu gaz valfi ile ilgili bir mesele bulunduğunu belirtmektedir. Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalı ve yardım amacı ile Baymak Servisi’ni aramalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x