Baymak E01 Arıza Kodu

Baymak E01 Arıza Kodu Nedir?

Ateşleme başarısızlığıdır.

Bilmenizi İsteriz! Star Bridge Extra, Luna Avant, Luna5, Lambert LPY, Falke Master, Falke Condense, Dolcevita Felice 24/31, Dolcevita DPY, Brötje Star Bridge, Brötje Novadens, Duo Tec, Eco4 24 Fi/i, Lambert 24 FN/BN, Falke HC/BC, Dolcevita 24 HC/BC, Energy Digit 24 Fi, Luna 24 Fi, Baxi Luna 3, Star Extra, Lambert Attivo, Baxi Eco 3 Compact, Baxi Luna 5, Baxi Luna 3 Avant, Dolcevita Felice 240/310 gibi modellerde karşılaşılan arıza kodudur.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

  • Gaz girişleri kontrolü Gaz girişleri dediğimiz şey gaz vanalarıdır. Yani konutunuza gaz var mı? Baymak kombinize gaz geliyor mu? Bu kontrolleri sağlamalısınız. Konut içerisinde ocağınız da doğalgazlı ise bu durumda en başta ocağınızı çalıştırmayı deneyin. Ocağınız çalışır durumda ise bu konut içerisinde gaz olduğu anlamına gelir. Bu durumda Baymak kombi yanındaki gaz vanasını kontrol edin. Gaz vanasının açık olduğundan emin olun.  Değilse mutlaka açın. Sorun çözümlenir. Ocağınız da çalışmıyorsa dairenizde gaz yok demektir. Bu durumda önce kapı dışında yer alan gaz vanasına bakın ve kapalı durumda ise açın. Mühür var ise fatura ödenmediği için gazınız kesilmiştir. Gaz vanası açık olmasına karşın ocak ve kombi çalışmıyorsa bu bölgede gaz çalışması olabileceğini belirtir. Bilgi amacı ile doğalgaz dağıtım şirketini aramanızı öneririz.
  • Resetleme işlemi Baymak kombide E01 hata kodu ile karşılaştığınız zaman gaz kontrolü sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. Baymak kombilerin hemen her modelinde resetleme işlemi değişmektedir. Bazı modellerinde “R” harfinde düğme olur, bazı modellerinde düğme “reset” konumuna doğru çevrilir, bazı modellerinde direkt “reset” butonu yer alabilir, bazı modellerinde ise reset düğmesi yer almaz açma-kapama işlemi yapılarak resetleme uygulaması sağlanır. Bu şekilde kombinize reset atın. Düzelme olmaz ise resetleme işlemini 3 kez tekrarlayın.

Arızanın Çözümü

  • Anakartta problem olabilir
  • İyonizasyon çubuğunda (elektrodunda) sorun olabilir
  • Ateşleme çubuğunda (elektrodunda) sorun olabilir
  • Gaz armatöründe problem olabilir

Baymak kombinizde karşılaştığınız bu sorunun çözümünden çok hangi parçalarda sorun olabileceğini ve maliyetin ne kadar tutacağını merak edersiniz. Maliyet konusunda arızayı yerinde görmeden veya hangi parçalarda sorun olduğunu net bilmeden bilgi vermek doğru olmaz. Bu sebeple de önerimiz sorunun uzmanı tarafından yerinde görülmesi, arızanın yerinde tespit edilmesi ve işlemlerin kullanıcı onayı ile yapılmasıdır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x