Baymak E05 Arızası

Baymak E05 Hata Kodu Çözümü

Baymak kombilerin model ve çeşitlerine göre değişebilen, bazı modellerde ısıtma devresi sensörü bazı modellerde ise hava akış anahtarı sorunu olarak bilinen arıza kodudur.

Dolcevita DPY, Brötje Novadens Baxi Luna 5, Luna Avant, Falke Condense, Lambert LPY, Lambert Attivo, Luna 24 Fi, Duo Tec, Brötje Star Bridge, Luna 5, Dolcevita Felice 240/310, Duotec Compact 24 model kombilerde

  1. Atık gaz sistemi (hava akışı) problemidir.

Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır.

Baymak Hermetik Tip Kombilerde;

  • Fan, prosestat veya anakart arızası olabilir. Dışarı uzanan hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir ya da hava akım borusu standart ölçüde olmayabilir. Uzman Baymak Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Yoğuşmalı Tip Kombilerde;

  • Fan, anakart arızası olabilir. Hava akım borusu yerinden çıktığında ya da ebatı uzun olduğunda da bu sorun yaşanabilmektedir. Arızanın tespit ve çözümü için uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Brötje Energy Digit 240 Fi, Eco 5 24 Fi, Falke 24 HCY/24 BCY, Baxi Eco 3 Compact, Baxi Luna3 Avant, Star Bridge Extra, Lambert LX 24 Fi, Energy Digit 24 Fi, Falke FX 24 Fi, Eco 24 Fi, Dolcevita Felice 24/31, Digitech, BLYSS BX, Eco4 24 Fi/i, Lambert 24 FN/BN, Falke HC/BC, Dolcevita 24 HC, Baxi Luna 3, Falke Master ve Star Extra model kombilerde

  1. Kalorifer sensörü (ısıtma devresi sensörü) problemidir.

Arızanın öncelikle yerinde tespit edilmesi gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

  • Kalorifer sensöründe problem olabilir,
  • Kalorifer sensörü bağlantılarında kopma ya da kısa devre olabilir,
  • Kalorifer sensörü borularında nemlenme olabilir,
  • Elektronik kart arızalı olabilir.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x