Baymak Eco 5 24 Fi Arıza Kodları

A01 Arıza Kodu Ateşleme başarısızlığı anlamına gelir.Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Ateşleme sorunudur ve her mevsim karşımıza çıkabilir. Eco 5 24 Fi kombiler doğalgazlı olduğundan ilk olarak dairenizdeki gaz vanalarına bakmalısınız. Gaz vanalarının açık olması gerekir. Gaz vanaları kapalı ise kesinlikle açın. Bu denetim sonrasında kombinizi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında da baktınız ki mesele çözümlenmiyor bu durumda daha çok müdahalede bulunmadan kesinlikle servisi arayın. Baymak Eco 5 24 Fi model kombinizin anakartı, iyonizasyon ateşleme eelektrodu ya da gaz grubunda mesele olabilir.

A03 Arıza Kodu Güvenlik termostat problemi anlamına gelir.

Çözüm Bu arıza durumunda aleti birkaç kez resetlemenizi tavsiye ederiz. Resetleme uygulaması sonrasında mesele eğer düzelmiyor ise kalorifer ve döşem vanalarını inceleyerek açık durumda olduğundan güvenli olun. Kombi su basıncı düşük durumda ise su basma işlemi uygulayın. Tüm bu işlemlere karşın hala sorunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almalısınız. Güvenlik termostatı bozuk olabilir. Harici durumlar da söz mevzusu olabilir. Hem kombi parçalarını hem de tesisatı denetlemek gerekir.

E03 Arıza Kodu Hava tazyik anahtar problemi anlamına gelir.

Çözüm Eco 5 24 Fi model kombiler hermetiktir. Bu arıza durumunda atık gaz sisteminde mesele vardır.

E05 Arıza Kodu

Çıkış suyu sensör arızasıdır.

E06 Arıza Kodu Sıcak su sensör arızasıdır.

Çözüm Suyun sıcaklığını ölçmekte olan ntc sensörde mesele bulunduğunu belirtir. Bu arıza durumunda genel olarak sıcak su problemi yaşarsınız. Probleminin çözümlenmesi adına uzman müdahalesi gerekmektedir. Bu şeklinde arıza durumlarında sensör haricinde kablolarda da sorun olabilmektedir. Tespit ve çözüm adına kesinlikle servis ile iletişime geçiniz.

E10 Arıza Kodu Düşük su tazyik arızasıdır.

Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık yaşadığınız arıza durumudur. Döşem su basıncının azaldığını belirtir. Tazyik değerine bakacak olursanız 1 barın altında bulunduğunu görmüş olacaksınız. Bu şeklinde durumlarda cihaza gereksinim duyan suyu basmanız gerekir. Eco 5 24 Fi model kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğu ile uygulamayı yapmalısınız.

E26 Arıza Kodu Aşırı ısınma problemidir.

Çözüm Eco 5 24 Fi model kombilerde bu hata kodu çoğunlukla yaşanabilmektedir. Limit termostat aşırı ısınmadan dolayı devreye girer ve aleti bloke eder. Bundan dolayı de ekranda bu hata kodu yer alır. Bu şeklinde durumlarda su basıncı düşük ise cihaza su basmalısınız. Petek vanalarının ve döşem vanalarının açık olduğundan güvenli olmalısınız. Kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Gene de mesele yaşanıyor ise servis ile görüşerek yardım almalısınız. Bu şeklinde arıza durumlarının temel sebepleri; üç yollu vana, pompa, sensör, kart, ana eşanjör, kalorifer filtresinin tıkanması ya da tesisatta tıkanıklık olabilmektedir. Tespit ve müdahale için kesinlikle servisi aramalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x