Baymak Falke HT-BT Arıza Kodları

Falke HT model kombiler hermetik olup, Falke BT model kombiler bacalı kombilerdir. Falke HT-BT model kombilerde arızalar kod ile gösterilmez. Arıza ledleri yanıp söner ve oluşan problemler bu şekilde anlaşılır.

30 Ledi Yanıp Sönmekte ise Gaz bekletim problemi anlamına gelir.

Çözüm Kısaca cihazın ateşleme yapmadığını naturel olarak da çalışmadığını ifade eder.

40 Ledi Yanıp Sönmekte ise Güvenlik termostatı devrede anlamına gelir.

Çözüm Bu durumda aşırı ısı güvenlik termostatı devreye girer. Kısaca aleti maksimum sıcaklığa karşı koruma altına alır. Maksimum ısı sorunlarında aygıt uzun süre susuz çalışmış ve bu sebeple kuru yanma meydana gelmiş olabilir. Bu yüzden ilk olarak su basıncı denetim edilmeli, tazyik düşük ise cihaza kesinlikle su basılmalıdır. Arıza durumu düzelmez ise reset atılmalıdır. Kalorifer vanalarının açık olduğundan güvenli olunmalıdır. En azından 3 kalorifer vanası kesinlikle kullanılmalıdır. Tüm bu kontroller sonrasında netice değişmiyorsa; sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, pislik tutucu kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir, kart, sensör benzer biçimde parçalarda mesele olabilir ya da üç yollu vana arızalı olup konum değiştiriyor olabilir. Net teşhis ve çözüm için bu mevzuda kesinlikle uzman yardımı alınmalıdır.

50 Ledi Yanıp Sönmekte ise Atık gaz sisteminde sorun var anlamına gelir.

Çözüm Bu probleminin sebepleri kullandığınız Falke kombi çeşidine bağlı değişmektedir. Falke BT model kombiler bacalı, Falke HT model kombiler hermetiktir.

60 Ledi Yanıp Sönmekte ise Döşem su basıncı yetersiz anlamına gelir.

Çözüm Kısaca bu anlamına gelir ki Falke BT ya da Falke HT model kombide su azca. Su azca olduğundan aygıt susuz çalışmamak adına uyarı veriyor. Falke HT/BT model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola doğru çevirip bar 1,5 olana kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı ihmal etmeyin. İşlem sonrasında mesele kesinlikle çözümlenecektir. Netice değişmezse resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da baktınız ki mesele çözümlenmiyor ya da işlemi yapamadınız bu durumda Baymak Servisi’nden yardım ve destek sunar alabilirsiniz.

70 Ledi Yanıp Sönmekte ise Sıcak su sensöründe arıza var anlamına gelir.

Çözüm Bu led yanıp söndüğünde sıcak su problemi yaşarsınız. Kullanım suyu ntc si olarak da adlandırılan parçada mesele olabilir. Ya da sensör kabloları kopmuş, kısa dönem yapmış olabilir. Problemi yerinde görmek ve müdahale etmek gerekir. Bu yüzden de tavsiyemiz kesinlikle uzman yardımı almanızdır.

80 Ledi Yanıp Sönmekte ise Kalorifer sensöründe arıza var anlamına gelir.

Çözüm Kalorifer sıcaklığını ölçmekte olan kalorifer ntc sinde mesele olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Bu benzer biçimde durumlarda probleminin tek sebebi sensör de değildir aslen. Sensör kablolarında oluşan problemler sebebi ile de mesele yaşanabilir. Bu durumda uzman yardımı almak şarttır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır.

DİP NOTLAR

Ledler yalnız yanıyor ise Bu mesele olduğu anlamına gelmez. Hangi lede kadar yanıyor ise cihazdaki suyun ısı derecesini belirtir. Sözgelişi 30,40 ve 50 ledi yanıyor ise cihazdaki suyu sıcaklığı 50° civarıdır. Bu durumda servis desteği almanıza gerek kalmamıştır.

70 ve 80 ledi aynı anda yanıp sönüyor ise  Cihazda kireçlenme baş gösteriyordur. Bu durumda cihazın bakım zamanı gelmiş anlamına gelir. Cihazınıza bakım yaptırmak suretiyle uzman desteği almalısınız. Falke HT-BT model kombiniz devreye alındı ve kısa bir süre sonrasında bu mesele yaşanıyor ise bu durumda; döşem hava yapmış olabilir, tesisattaki pislikten dolayı sistemde tıkanma olabilir ya da kesit daralması olabilir. Bu durumda uzman bir tesisatçıdan ya da tesisatı döşemiş olan ekiplerden yardım alınmalıdır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x