Baymak Kombide E96 Arızası

Baymak Kombide E96 Arıza Kodu Nedir?

Düşük voltaj problemidir. Daireye veya kombiye gelen voltajın 165 V altında olduğunu ifade eder.

Sorun Neden Yaşanır?

Özellikle kış dönemine girildiğinde genelde şebeke elektriği sabit kalmamaktadır. Farklı durumlar sebebi ile ya da çalışmalar nedeni ile dalgalanmalar meydana gelebilmektedir. Dalgalanma dediğimiz kavram elektrik kesintileridir. Elektrikler kesildiği zaman daireye gelen voltajlar düşmektedir. Baymak kombiler de şebekeden almış olduğu enerji ile çalıştığından voltajların hem düşmesinden hem de yükselmesinden etkilenebilmektedir. Elektrikler geldiğinde ise aniden yüksek volt verilmektedir. Yani daireye ve kombiye gelen voltaj yüksek olmaktadır. Şebeke voltajının bu sebeple sabit kalmaması nedeni ile Baymak kombilerde E96 sorunu yaşanabilmektedir.

Arıza Nasıl Giderilir?

Baymak kombisinde bu sorunu yaşayan kullanıcı öncelikle bir süre kadar beklemelidir. Beklemesindeki sebep voltajların düzelmesi ile sorunun da düzelme olasılığının bulunmasıdır. Bekleme ardından sorunda düzelme olmaz ise bilmeniz gerekir ki bu sorunda anakart hasar görmüş veya yanmıştır. Sorunun giderilmesi amacı ile yanan ya da hasar gören anakarta müdahale edilmelidir. Anakart her firmada olmasa da çoğu firmalar tarafından tamir edilebilir ya da değişimi yapılabilir. Elektronik kart tamiri ya da değişim uygulaması ile sorun çözümlenir. Fakat bu demek değildir ki bu sorunu yeniden yaşamayacaksınız ya da sorundan tamamen kurtulacaksınız…

Arıza Oluşumunu Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bu konuda yapabileceğiniz şey kombi regülatörü kullanmaktır. Regülatör cihazı voltajı düzene sokma görevindedir. Voltajların aniden düşmesi ve çıkması durumunda Baymak kombilere gelen voltajı düzenler ve sorun oluşmamasına yardımcı olur. Baymak markalı kombi kullanılan tüm dairelerde önerimiz bu gibi sorunları yaşamamak amacı ile kombi regülatörü kullanmanızdır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x