Baymak Lambert LPY Arıza Kodları

Baymak Lambert LPY 24/28/33/42/45 Fi model tam yoğuşmalı kombilerde yaşanılan arıza kodları ve çözümler aynıdır. Makalemizde bu konudaki detayları bulabilirsiniz.

E01 Arızası Nedir? Cihazda ateşleme problemi bulunduğunu belirtir.

Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak ilkin cihazınıza gaz geldiğinden güvenilir olmalısınız.

E02 Arızası Nedir? Cihazda hatalı alev oluşumu bulunduğunu belirtir.

Çözüm İyonizasyon problemi olarak da adlandırılabilir. Cihazın alev algılamadığını belirtir. Bu durumda Lambert LPY serili kombinizi birkaç kez resetleyin. Resetleme işlemi işe yaramaz ise ne olursa olsun servis yardımı alın. Bu durumda; anakart, iyonizasyon elektrodunda ya da gaz valfinde mesele olabilmektedir.

E03 Arızası Nedir? Sensör aşırı ısınma sorunudur.

Çözüm Limit termostat devreye girmiş.

E05 Arızası Nedir? Hava akış problemidir.

Çözüm Bununla beraber atık gaz sistem sorunudur.

E08 Arızası Nedir? Ateşleme devresinde mesele var.

Çözüm Ateşleme devresinde birçok parça vazife almaktadır. Bu benzer biçimde durumlarda ilkin aleti birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme işleminden sonrasında da netice alamadıysanız ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

E09 Arızası Nedir? Gaz valfi geri besleme problemidir.

Çözüm Gaz valfinde mesele olabilir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda cihazınızı resetleyin. Resetleme uygulaması işe yaramıyor ise ne olursa olsun servis yardımı almalısınız.

E12 Arızası Nedir? EEPROM (yazılım) problemidir.

Çözüm Genel anlamda oldukça ender karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Teknik olarak cihaza müdahaleniz söz mevzusu olması imkansız. Probleminin çözümlenmesi için ne olursa olsun uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E15 Arızası Nedir? Sensör ısı değişiklik sorunudur.

Çözüm Sensörde ısı değişikliği bulunduğunu belirtir. Bu arıza durumunda ilkin aleti resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme arkasından sorununuz hala devam etmekte ise servisi aramalısınız.

E16 Arızası Nedir? Dönüş ısı sensöründe kilitlenme bulunduğunu belirtir.

Çözüm Teknik açıdan uzman yardımı almalı, cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

E17 Arızası Nedir? Çıkış ısı sensöründe kilitlenme bulunduğunu belirtir.

Çözüm Cihaza müdahale etmeden Baymak Servisi ile görüşerek işi uzmanına bırakmalısınız.

E18 Arızası Nedir? Sensör çatlak kontrol problemidir.

Çözüm Genel olarak ender karşılaşılan arızalardan biridir. Bu benzer biçimde arıza durumlarında devamlı işi uzmanına bırakmak gerekir.

E21 Arıza Nedir? Elektronik kart problemidir.

Çözüm Lambert LPY model kombide anakart problemi olduğunda bu arıza kodu karşımıza çıkar. Arıza durumda aygıt çalışmayacaktır. Bundan dolayı de uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz. Teknik açıdan anakart onarım edilirse ya da değişimi yapılırsa mesele çözümlenecektir. Bu işlemi Baymak Servisi’ne yaptırmalısınız.

E33 Arızası Nedir? Dönüş ısı sensöründe mesele var.

Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalısınız. Uzman yardımı alırsanız eğer sorununuz çözümlenecektir.

E35 Arızası Nedir? Çıkış ısı sensöründe mesele var.

Çözüm Karşınıza çıkan bu arıza durumunu önemseyin. Cihazınıza müdahale etmeyin ve işi uzmanına bırakın. Aksi halde daha değişik problemler da yaşayabilirsiniz.

F13 Arızası Nedir? Reset kilitlemesi olarak malum arıza kodudur.

Çözüm Reset düğmesine olması gerekenden daha uzun süre bastığınızda ya da basılı tuttuğunuzda bu mesele yaşanır. Tekrardan reset düğmesine bassanız da mesele çözümlenmeyecektir. Çözüm için Lambert LPY model kombinizi şalterinden kapatın ve birkaç saniye bekledikten sonrasında tekrardan açın. Problem çözümlenmiş olacaktır.

F34 Arızası Nedir? Düşük voltaj sorunudur.

Çözüm Lambert LPY model kombilerde genel anlamda kış döneminde karşımıza çıkan arıza durumudur. Bu benzer biçimde durumlarda dairenize gelen voltajı ölçtürebilirsiniz. Aygıt kendini otomatikman resetleyecektir. Resetleme işlemi yapmanıza gerek kalmamıştır. Yalnız mesele düzelmez ise ne olursa olsun Baymak Servisi ile görüşün. Bundan dolayı cihazın elektronik kartı düşük voltaj sebebi ile yanmış ya da hasar görmüş olabilir. Elektronik kart tamiri ile ya da değişimi ile mesele çözümlenmiş olur. Yalnız bilmenizi isteriz ki bu mesele bir kez yaşandı ise birkaç kez daha yaşanabilir. Bundan dolayı de ne olursa olsun kombi regülatörü kullanmalısınız.

F37 Arızası Nedir? Döşem su basıncının düşük bulunduğunu anlatır.

Çözüm Lambert LPY model kombilerde otomatik su doldurma fonksiyonu olduğundan bir süre beklemelisiniz. Bekleme sonrasında su dolumu otomatik gerçekleşmez ise kombi altında bulunan doldurma musluğu ile su basma işlemi deneyin. 1,5 kadar su basın. düzelme olmaz ise servis yardımı almalısınız.

F39 Arızası Nedir? Dış hava sensör problemidir.

Çözüm Aslına bakarsak her kombide dış hava sensörü bulunmaz. Dışardaki havanın sıcaklığına bakılırsa kombiyi çalıştırmakta olan bir sensördür. Dış hava sensörü var ise uzman ekip tarafınca denetim edilerek değişimi yapılabilir. Kimi zaman dış hava sensörü olmasa bile bu arıza yaşanabilmektedir. Bu benzer biçimde durumlarda ise elektrik aksağında mesele olabileceği için uzman ekip tarafınca ihtiyaç duyulan müdahale ve işlem yapılır. Problem çözümlenir.

F40 Arızası Nedir? Döşem su basıncının yüksek bulunduğunu belirtir.

Çözüm Tazyik yüksek durumda ise kombi yüksek basınçtan zarar görebilir. Bundan dolayı de yüksek olan basıncı düşürerek soruna umar bulabilirsiniz. Yüksek basıncı düşürmek adına tahliye vanasını açabilir ya da kombinize en yakın kalorifer havasını alabilirsiniz. Bu durumda mesele çözümlenecektir. Düzelme olmaz ise aleti ne olursa olsun resetleyin.

F41 Arızası Nedir? Su doldurma fonksiyonun otomatik devrede bulunduğunu belirtir.

Çözüm Bu arıza kodunda bir süre beklemelisiniz. Cihazınızın özelliğinde otomatik su doldurma fonksiyonu var ise bu durumda beklemelisiniz. Bekleme sonrasında işlem kendiliğinden yapılacak ve mesele çözümlenecektir.

F42 Arızası Nedir? Otomatik doldurma fonksiyonu devrede sadece su dolumu olmuyor.

Çözüm Otomatik su doldurma fonksiyonu devreye girmiş fakat su doldurma işlemini yapamamış. Bir arıza durumu söz mevzusu olabilir. Cihaza kendiniz müdahale ederek su doldurmaya çalışın. Netice alamadıysanız ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

F43 Arızası Nedir? Otomatik doldurma sonrası düşük su tazyik problemi.

Çözüm Otomatik su doldurma fonksiyonu devreye girdiğinde, işlem tamamlanamadığında cihazın suya gereksinimi bulunduğunu belirtir. Bu durumda fonksiyonda bir aksaklık olabileceğinden servis yardımı almalısınız. Cihazınıza gene de su basmayı deneyebilirsiniz.

F47 Arızası Nedir? Su tazyik anahtarının bağlı olmadığını belirtir.

Çözüm Lambert LPY model kombilerde su basıncı düşük ya da yüksek olduğunda su tazyik anahtarı algılayarak manometrede göstermektedir. Bu arıza durumunda su basın anahtarının bağlı olmadığını belirtir. Kısaca kombideki su basıncı düzgüsel değildir. Düşük su tazyik sorunlarında ya da yüksek su tazyik sorunlarında olması ihtiyaç duyulan kıymeti göstermez. Parçanın değişimi gerekir. Bu yüzden uzman yardımı almalısınız.

F50 Arızası Nedir? Sıcak su boyler sensörünün arızalandığını belirtir.

Çözüm Bu benzer biçimde arıza durumlarında kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Teknik açıdan Baymak Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F51 Arızası Nedir? PT1000 sensöründe mesele bulunduğunu belirtir.

Çözüm Harici bir sensör sorunudur ve aleti resetlemeniz de işe yaramayacaktır. Fazlaca ender karşılaşılan bu sorunda servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

F52 Arızası Nedir? Sıcak su sensöründe sorun var.

Çözüm Sıcak su ntc si olarak da malum bir parçadır. Teknik olarak aleti resetlemeniz problemi çözümlemez. Bu benzer biçimde durumlarda sensörde ya da kablolarda mesele olabilmektedir. Tespit yapılması ve probleminin çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.

F53 Arızası Nedir? Termal sigorta sorunudur.

Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda ne olursa olsun uzman yardımı alın. Teknik bir sorundur ve devamlı için servis müdahalesi gerekir.

F81 Arızası Nedir? Sensör drift tes sorunudur.

Çözüm Genel anlamda oldukça ender karşılaştığımız bir arıza durumudur. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmadan ne olursa olsun servisi aramalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x