Baymak Star Extra Arıza Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgiler Baymak Star Extra 240 Fi/ 310 Fi/ 240 i model kombiler için geçerlidir. Star Extra 240 Fİ/310 Fi model kombiler hermetik olup 240 i model kombiler bacalıdır.

E01 Arızası Gaz besleme problemi.

Çözüm Bu şekilde bir arıza durumunda cihazın ateşleme yapmadığını anlayabiliriz. Mesele düzelmezse servis yardımı almalısınız.

E02 Arızası Güvenlik termostat sensörü arızası.

Çözüm Bu arıza durumunda panelde bulunan “OK” tuşuna birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme peşinden netice alamazsanız petek ve döşem vanalarına bakarak açık durumda olduğundan güvenli olmalısınız. Arkasından kombi su basıncına bakarak, basıncın düşük olmadığından güvenli olmalısınız. Gene de mesele düzelmezse servisi arayarak yardım almalısınız. Aşırı ısınmaya karşı güvenlik amacı ile mevcut olan sensörde mesele olabilir. Ek olarak; pompa, eşanjör, üç yollu vana, kart arızası olabilir. Döşem yada filtrede tıkanıklık olabilir.

E03 Arızası Hava akışında mesele.

Çözüm Star Extra model kombilerin hermetik ve bacalı çeşidi bulunur. Ve her iki çeşitte de arıza durumları değişmektedir.

E04 Arızası Geçici alev kaybı.

Çözüm Brülörde yanma mevcutken alev kaybı yaşandığını belirten arıza durumudur. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan servisi aramalısınız. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta mesele olabilir.

E05 Arızası

Isıtma sensörü problemi.

E06 Arızası Kullanım suyu sensörü problemi.

Çözüm Sıcak su sensör arızasıdır. Yalnız sensörde değil, sensör kablolarında ve borularında mesele olduğunda da yaşanır. Buy yüzden cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

E10 Arızası Düşük su tazyik problemi.

Çözüm Sistemdeki su basıncını denetim etmeniz gerekir. Yuvarlak bar göstergesi 1 in altında olduğunda bu mesele yaşanır. Star Extra model kombilerde otomatik su doldurma fonksiyonu vardır Cihaza müdahalede bulunmadan bir süre beklemelisiniz. Uzun süre bekleme sonrasında su dolumu otomatik gerçekleşmiyorsa servisi aramalısınız.

E11 Arızası Güvenlik termostatı dönem dışı.

Çözüm Yüksek ısı sistemi için güvenlik termostatının dönem dışı kaldığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeden servisi aramanız gerekir.

E18 Arızası Sistem su doldurma fonksiyonu devrede.

Çözüm Sistem otomatik su doldurma fonksiyonunun araya girdiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sisteme su dolana kadar şu demek oluyor ki su doldurma işlemi tamamlanana kadar beklemelisiniz. İşlem sonrasında mesele kendiliğinden çözümlenecektir.

E19 Arızası Sistem su doldurma fonksiyonu arızası.

Çözüm Su doldurma fonksiyonunun arızalı bulunduğunu ve bu sebeple de otomatik su doldurma işleminin yapılamadığını belirtir. Bu arıza durumunda kesinlikle Baymak Servisi’nden yardım almalısınız.

E25 Arızası Maksimum ısı uyarısı.

Çözüm Genel anlamda oldukca sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Aşırı ısınma sebebi ile limit termostatın devreye girerek aleti bloke ettiğini belirtir.

E31 Arızası Denetim ünitesi ile anakart içinde kontakt problemi.

Çözüm Bu arıza durumunda anakart arızalı olabilir. Servis öncesi “OK” tuşuna birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise servisi aramalısınız.

E35 Arızası Alev oluşum problemi.

Çözüm Alev oluşumunda bir mesele bulunduğunu belirten bu arıza durumunda servis öncesi “OK” tuşuna 2 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işlemini maksimum 3 kez tekrarlayın. Sorunda düzelme durumu eğer olmazsa eğer kesinlikle servisi aramalısınız.

E80-E96 Arızası Devresel denetim sistem problemi.

Çözüm Arıza durumu genel olarak voltaja bağlıdır.

E97 Arızası Yanlış enerji besleme problemi.

Çözüm Enerji beslemesinde şu demek oluyor ki voltajlarda mesele olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda bir süre beklemeli cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Aygıt resetleme işlemini otomatik yapmış olacaktır. Uzun süre probleminin düzelmediği durumlarda anakartta sorun olabileceği için Baymak Servisi yardımı almalısınız. Yalnız müdahale sonrasında problemi tekrardan yaşamamak için kesinlikle “Kombi Regülatörü” kullanmalısınız.

E98-E99 Arızası Ana denetim panosu elektriksel mesele.

Çözüm Olası mesele elektronik kart ile ilgili olabilir. Bu sebeple arıza durumunda tespit ve çözüm için kesinlikle Baymak Servisi’ni aramalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x