Bosch Zwc Kombi A7 Arızası

Bosch Zwc Kombi A7 Arıza Kodu Nedir?

Kullanım suyu sensör (ntc) sorunu demektir.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Bu arıza durumunda yapmanız gereken tek uygulama resetleme uygulamadır. Bosch Zwc model kombinin ekranının hemen alt kısmında “reset” yazan bir düğme olduğunu göreceksiniz. Düğmeye uzun süre basılı tuttuğunuz zaman resetleme işlemini yapmış olursunuz.

Arıza durumu devam ettiği sürece işlemi birkaç kez daha yapabilirsiniz. Sorunda resetleme işlemi ile düzelme olacağı konusunda garanti vermiyoruz fakat arıza durumlarında bazen resetleme işlemi ile sorun çözümlenebilmektedir.  Her ihtimale karşı resetleme işlemini birkaç kez uygulayın diyebiliriz. Sorun yine de düzelmez ise bu durumda mutlaka Bosch Servisi yardımı alın.

Arızanın Çözümü

  • Sıcak su ntc si arızalı olabilir Sıcak su ntc si suyun sıcaklığını ölçerek anakarta bildirmekte olan bir parçadır. Arıza durumunda bu sorun yaşanabilmektedir. Bu durumda parçada sorun görülür ise değişimi gerekmektedir. Parçanın tamiri olmaz. Maliyet açısından da çok yüksek değildir. Uzman yardımı alarak sorunu çözümletebilirsiniz.
  • Sıcak su ntc kablolarında sorun olabilir Sıcak su ntc si yani sensörü kablolarla bağlıdır. Kablolarda kopukluk olduğunda, kısa devre durumları söz konusu olduğunda da bu sorun yaşanabilmektedir. Bu durumda uzman yardımı almanız şarttır. Gereken müdahale yerinde yapılarak sorun çözümlenecektir.
  • Sıcak su ntc borularında nemlenme olabilir Düşük ihtimalle karşılaşılan bir sorundur. Borularda nemlenme var ise sıcak su sensör sorunu yaşanabilir. Ekipler yerinde tespit yaptığında karşılaştığı sorunu sizlere bildirecek gerekli işlemi onayınızı alarak yapacaktır.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x