Demirdöküm Aden 90 Arızası

Demirdöküm Aden 90 LED Arızası Nedir?

Demirdöküm Aden kombide 90 ışığı gaz beslemesi-iyonizasyon sorunudur.

Sorun Neden Yaşanır?

Aden kombide 90 arızası birçok sebeple yaşanabilir. Bu arıza durumunda kullanıcılar yapılması gerekenleri merak eder. Kullanıcı olarak da servis öncesi yapabileceğiniz bazı uygulamalar bulunmaktadır.

Kullanıcı Ne Yapmalı?

  • Bu sorunda dairede ya gaz yoktur ya da gaz olmasına rağmen iyon okumuyordur ve başarısız alevleme oluyordur. Siz yine de her ihtimale karşı dairenizde gaz olduğundan emin olmalısınız. Gaz vanalarına bakarsanız eğer açık olup olmadığını anlayabilir kapalı ise açabilirsiniz.
  • Uygulama sonrasında sonuç alamadıysanız eğer cihazı sıfır konumuna getirin. Birkaç saniye sonrasında yeniden açın. İşlemi birkaç kez tekrar edin. Yine de sonuç aynı ise yani sorun düzelmiyor ise servis yardımı almanız gerekir.

Hangi Parçalarda Sorun Olabilir?

  • Anakart arızalı olabilir Alev yokluğunda anakart sorunları genelde karşımıza çıkabilmektedir. Anakart arızası sebebi ile alev algılanamıyor bu sebeple bu sorun yaşanıyor olabilir. Anakart arızası tespit edilir ise anakart tamiri yapılabilir ya da değişimi ile sorun giderilebilir.
  • Gaz valfi arızalı olabilir Gazı şebekeden alarak bir kısmını brülöre göndererek ateşlemeye yardımcı olan önemli parçalardan biridir. Gaz valfinin arızalı olduğu durumda da aynı sorun yaşanabilir. Bu durumda gaz valfi değişimi ile sorun çözümlenebilir.
  • İyon çubuğu arızalı olabilir Brülörde bulunan elektrotlardan biridir. Bu sorunda karşımıza çıkabilmektedir. Arıza durumu görülür ise iyon çubuğu temizlenir ya da değişimi yapılarak sorun giderilir.
  • Ateşleme çubuğu arızalı olabilir Brülörde bulunan elektrotlardan biridir. Ateşleme sisteminde önemi büyük parçalardandır. Ateşleme çubuğu arızası olması durumunda parça temizlenir ya da değişimi yapılır.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x