Demirdöküm İsomix F.075 Arızası

Demirdöküm İsomix F.075 Arızası Nedir?

Devir daim pompasının çalıştırılmasında basınç atlaması çok düşük.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

  1. Kalorifer vanaları kapalı ise açık konuma getirmelidir. Vanalar yaz-kış mutlaka kapatılmadan açık şekilde bırakılmalıdır. Kış dönemlerinde kullanılmayan odalar varsa eğer en az 3 kalorifer açık olacak şekilde ayarlanmalıdır.
  2. Tesisat vanaları kapalı ise açık konuma getirilmelidir. Kombi altında hem sıcak su hem de kalorifer tesisatına bağlı borular ile bu boruların üzerinde vanalar vardır. Vanaların her zaman için açık şekilde olması yani boru ile aynı hizada olması gerekir. Vanalar kapalı olursa kapalı olan vanaya göre kombi sıcak su vermez veya kaloriferler ısınmaz. Harici olarak bu gibi birçok sorun da yaşanabilir.
  3. Kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalıdır. Basınç değerinin normalde 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basınç değeri eğer 1 barın altına düşerse kombi basıncını yükseltmek, ideal değere getirmek gerekir. İşlem kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğu ile yapılmaktadır.
  4. Kombi resetlenmelidir. Çoğu arıza durumunda kombi resetlenebilir. Daha doğrusu arızalar reset işlemi ile çözümlenebilir. Bu arıza durumunda da çözüm için kombi önce bir kez, arıza düzelmezse peş peşe maksimum 3 kez resetlenebilir.

İşlemler, uygulamalar, kontroller yapıldı ancak sorun hala düzelmiyor, devam ediyorsa can ve mal güvenliğiniz için başka bir işlem uygulamamalısınız.

Arızanın Muhtemel Sebepleri

  • Su basınç sensörü arızalı olabilir,
  • Dahili ısıtma devresi pompasında arıza olabilir,
  • Kablo demetinde problem olabilir,
  • Sistemde hava olabilir.

Tabi harici olarak farklı sorunlar-durumlar da söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden sadece size sunulan, yapmanızı istediğimiz işlemleri uygulamalı, harici durumlarda mutlaka alanında uzman servis ekiplerinden yardım almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x